S&P 500 ^GSPC 5,307.47 -0.01%
Tesla TSLA $177.87 +1.67%
Amazon AMZN $181.17 -1.29%
Nvidia NVDA $937.70 -1.07%
Apple AAPL $192.41 +0.72%
Microsoft MSFT $428.34 +0.70%
Meta META $467.07 -0.38%
Alphabet GOOG $178.92 +0.26%

Carl Icahn JetBlue'daki hisselerini açıkladı ve hisseler %20 yükseldi

Halil Toprak
14. 2. 2024
3 min read

Aktivist Carl Icahn JetBlue Airways'in yaklaşık %10 hissesini satın aldı. Icahn, hisselerin değerinin düşük olduğunu söyleyerek havayolu şirketinin geleceği hakkında çeşitli tartışmalara ve sorulara yol açtı. Bu durum şirketin geleceği ve yatırımcılar için ne anlama geliyor?

Icahn, yatırım hamleleriyle tanınıyor, hissesini artırdı Bu yılın Ocak ve Şubat aylarında yaptığı satın almalarla. Niyeti, yönetim kurulunda temsil edilme olasılığı konusunda şirketle müzakere etmektir. önemli çıkarımlar JetBlue'nun geleceği için.

Şirket JetBlueyatırımcılarla görüşmelere açık olduklarınıvetüm hissedarları için değeri artırmaya yönelikbir plan izlemeye devam ettiklerini belirterek yanıt verdi. Pekibu durum nasıl sonuçlanacak ve Icahn'ın yönetim kurulunakatılmasınıngerçek etkilerine olacak?

"Tüm hissedarlarımız için değeri arttırmaya yönelik planımızı uygulamaya devam ederken yatırımcılarımızla diyaloğa her zaman açığız."JetBlue söyledi.

Icahn'ın havayolu sektörüne yatırım yapma geçmişinin çetrefilli olduğu bir sır değil.Onun geçmişi Trans World Airlines ile olan ilişkisi iflasla sonuçlandı o havayolunun. Bu da Icahn'ın JetBlue'daki hamlelerinin yatırımcılar ve analistler tarafından yakından izleneceği ve analiz edileceği anlamına geliyor.

JBLU
$5.76 -$0.08 -1.28%

Icahn'ın yatırımı ve niyetleri birçok soruJetBlue'nun içinde bulunduğu mevcut durum göz önünde bulundurulmalıdır. Şirket şu anda maliyetleri düşürmek ve operasyonlarını iyileştirmek için Covid salgınının ardından seyahat etmek isteyenlerin sayısındaki artıştan sonra. Buna ek olarak, düşük maliyetli havayolu şirketi Spirit Airlines'a karşı açılan son dava başka bir meydan okuma, şirketin ele alması gereken bir konu.

Son zamanlarda, şirket havayolu şirketine yeni bir CEO katıldı, Joanna Geraghty, şirketi tekrar rayına oturtmaya çalışacak.

Sonuç olarak,Carl Icahn'ın JetBlue $JBLU-1.3%'yagelişi birçok belirsizliği de beraberinde getiriyor .Bazı yatırımcılar Icahn'ın aktivizmi ve geçmiş deneyimleri hakkındaendişelenirken, diğerleri şirkette değişim ve büyümepotansiyeli görüyor .

Sorumluluk Reddi: Bulios'ta bulabileceğiniz pek çok ilham kaynağı var, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size kalmış, bu nedenle her zaman kendi analizinizi yapın.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.