Dlaczego AMD wciąż spada? Czas zacząć się martwić?

Dość często dzielę się tu swoimi poglądami na temat społeczeństw i amatorskich analiz "getta" 😂. Co więcej, ciągle mamy tu do czynienia z producentami układów scalonych. Ale jedna rzecz nie jest dla mnie jasna. Po dłuższym czasie sprawdziłem dzisiaj $AMD-0.5% i byłem dość zaskoczony. Wiedziałem, że spada. Nie wiedziałem, że tak bardzo spadła. Od początku roku odpisali około 40%.

Co nie pasuje mi do ogólnej sytuacji na rynku. Jasne - gospodarka była nieco przegrzana. Do tego doszła najwyższa od 40 lat inflacja i wojna. Ucierpiał na tym również sektor półprzewodników. Ale nie tak znacząco. Wydaje mi się, że w porównaniu z innymi firmami AMD bardzo dużo traci. $INTC-0.9% około -11%, $NVDA+1.7% -25%. Jakoś nie potrafię znaleźć sensownego powodu, dlaczego tak się dzieje. Co więcej, w czasach, gdy firma AMD była moim zdaniem w jeszcze lepszej sytuacji niż pozostali konkurenci.

Ich produkty są świetne, wszystko idzie dobrze. W czym więc tkwi problem? Czy to wszystko wynika z obawy przed spadkiem przyszłego popytu, ponieważ rynek stał się przesycony w czasie kryzysu? Nie sądzę, aby to była uzasadniona obawa. Przeważająca większość źródeł wciąż słyszy przeciwne obawy - że producenci układów scalonych nie są w stanie nawet w przybliżeniu nadążyć za popytem.

Dlaczego więc AMD przegrywa tak dotkliwie? Czy to może być obawa przed pojawieniem się nowych, zabawnych produktów firmy Intel? A może jest to po prostu zdrowa korekta po szaleńczym wzroście, jaki firma AMD zanotowała w zeszłym roku?

W każdym razie nie wyrzucę AMD z mojego portfela. Strasznie mnie to denerwuje, gdy nie mogę czegoś rozgryźć. I tu właśnie nie ma to dla mnie sensu 😂 Ma ktoś jakieś lepsze info ode mnie? 😁 Dzięki za każdą opinię!

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. To jest tylko moja opinia i pytanie dotyczące sytuacji w AMD.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet