Akcje Meta Platforms mają ponad 50% przestrzeni do wzrostu, według analityków

Chociaż wiele osób nie miało nadziei i potępiało Meta Platforms $FB przed opublikowaniem wyników za pierwszy kwartał, spółka zdołała dostarczyć zadowalające wyniki, które pozwoliły na gwałtowny wzrost kursu akcji. W tym artykule omówimy, jak sytuację oceniają analitycy wiodących instytucji finansowych i dlaczego warto mieć akcje FB w swoim portfelu.

Akcje FB wzrosły o 17,59% podczas czwartkowych notowań

Podczas środowej sesji giełdowej akcje Meta Platforms $FB osiągnęły najniższy poziom w tym roku, spadając o prawie 50%. Zaufanie inwestorów spadło, gdy wyniki za IV kwartał okazały się gorsze od oczekiwań, co wzbudziło obawy dotyczące działalności firmy w zakresie reklamy internetowej.

Obecnie jednak wydaje się, że Meta Platforms odzyskała siły i ponownie podąża we właściwym kierunku.

https://youtu.be/DsNzyIzSnsQ

Przewidywania dotyczące kursu akcji FB

Oto oceny i prognozy cenowe dla akcji FB przygotowane przez trzy firmy z Wall Street.

  • Raymond James utrzymuje rekomendację "outperform" dla akcji Meta Platforms i cenę docelową na poziomie 290 USD za akcję, co oznacza wzrost o 50% w stosunku do obecnego poziomu.
  • Citigroup ocenia akcje FB jako "kupuj" i wyznacza cenę docelową na poziomie 300 USD, czyli o 54% wyższą od obecnej ceny akcji.
  • Credit Suisse utrzymuje również rekomendację "kupuj" dla akcji Meta Platforms z ceną docelową 273 USD, co sugeruje 40% potencjał wzrostowy.

Co dalej z platformami meta

Spośród 49 profesjonalnych analityków analizujących Meta Platforms, mediana ceny docelowej dla akcji wynosi obecnie 300 USD, co oznacza możliwość wzrostu o 51% powyżej obecnego poziomu. Inwestorzy powinni pamiętać, że cena docelowa akcji FB może zostać zmieniona w najbliższych dniach i tygodniach po ogłoszeniu przez spółkę dobrych wyników za pierwszy kwartał.

Chociaż nie podejmuję decyzji o zakupie danej akcji na podstawie rekomendacji analityków, to jednak z ciekawości interesuję się ich opiniami i cenami docelowymi. Od dawna staram się tutaj zwrócić uwagę na to, że akcje FB są znacznie niedowartościowane i że warto mieć je w swoim portfelu. Sam mam tzw. udział w grze!

Zawsze przeprowadzaj własną analizę przed ewentualnym wejściem na daną pozycję. Oceny analityków zostały dostarczone przez autora o nazwisku Joel Baglole.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet