S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Presja polityczna na Fed: Jaki wpływ mają politycy na politykę pieniężną w 2024 roku?

Róbert Cibor
19. 2. 2024
2 min read

Rok 2024 stał się okresem niepewności politycznej i gospodarczej, zwłaszcza w odniesieniu do polityki pieniężnej Fed. Z przewodniczącym Fed Jerome Powellem na czele, obecna sytuacja stała się coraz bardziej złożona i skomplikowana, rodząc pytania o to, jak Fed zareaguje na rosnącą presję ze strony polityków i wskaźników ekonomicznych.

Początek 2024 r. upłynął pod znakiem oczekiwań, że Fed dokona cięcia stóp procentowych w odpowiedzi na spadającą inflację i wzrost gospodarczy. Jednak w miarę upływu czasu sytuacja stała się znacznie bardziej skomplikowana. bardziej skomplikowana. Niedawny wzrost inflacji, który wzbudził obawy o stabilność cen, w połączeniu z niepewnością co do siły wzrostu gospodarczego, skłonił Fed do zmiany planów. do zmiany swoich planów.

Pytanie brzmi teraz, czy Fed rozpocznie obniżek stóp procentowych w czerwcu, czy też zdecyduje się odłożyć to działanie na później, co może mieć wpływ na wydarzenia polityczne.co może mieć wpływ na wydarzenia polityczne, takie jak wybory prezydenckie.

W 2024 r. presja polityczna na Fed stała się większa niż kiedykolwiek. Były prezydent Donald Trump publicznie skrytykował przewodniczącego Fed Jerome'a Powella. Oskarża go o stronniczość polityczną i twierdzi, że próbuje on podważyć jego wysiłki polityczne. Ta presja polityczna stanowi kolejną komplikację dla Fed, który stara się zachować niezależność i neutralność.

Jednocześnie presja polity cznanie ogranicza się do Trumpa. Oczekuje się, że partie polityczne i kandydaci będą aktywnie ingerować w proces decyzyjny Fedtworząc jeszcze większą złożoność i niepewność dla Fed.

Jerome Powell i jego koledzy będą musieli być ostrożni i elastyczni, aby utrzymać gospodarkę na stabilnym i zrównoważonym poziomie. gospodarkę na stabilnym i zrównoważonym poziomiebiorąc pod uwagę zarówno czynniki polityczne, jak i ekonomiczne.

Zastrzeżenie: na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.