S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

DALŠÍ DIVIDENDOVÉ TITULY VHODNÉ K DOPLNĚNÍ PORTFOLIA

ENTERPRISE PRODUCT PARTNERS $EPD+0.3%

- Enterprise Products Partners L.P. $EPD+0.3% je severoamerický gigant v oblasti středního proudu s atraktivním výnosem 7,6 %.

- Enterprise Products Partners $EPD+0.3% má životně důležité energetické infrastruktury, včetně energovodů, skladovacích, přepravních a zpracovatelských aktiv, což ji činí klíčovým hráčem v odvětví.

- Poptávka po zemním plynu a ropě zůstane silná nejméně do roku 2050 podle Úřadu pro energetické informace (EIA) a Mezinárodní energetické agentury (IEA).

- Prognózy zahrnují rychlý nárůst poptávky po čisté energii, ale ropa a zemní plyn budou stále životně důležité pro světovou ekonomiku.

EPD
$28.65 $0.09 +0.32%


2. NEXTRA ENERGY

- NextEra Energy, společnost zaměřená na čistou energii, pravidelně zvyšuje dividendy více než čtvrt století, s komulativním ročním tempem 11 % za poslední dekádu.

- S výnosem 3,3 % a cílem ročního růstu dividendy kolem 10 % do letošního roku má NextEra Energy pevnou pozici pro další zvyšování výplaty.

- NextEra Energy je považována za ideální dividendovou akcii pro celoživotní růst příjmů díky svému zaměření na čistou energii a dlouhodobému úspěchu v růstu dividend.

NEE
$75.87 -$0.22 -0.29%


3. Brookfield Infrastructure Partners L.P.

- Brookfield Infrastructure Partners L.P. zaznamenala pozitivní výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý rok 2023, s růstem provozních prostředků (FFO) o 10 %.

- Organický růst činil 8 %, a společnost se zbavila aktiv v hodnotě téměř 1,9 miliardy USD, aby investovala do nových příležitostí.

- Celkově byl rok 2023 pro společnost solidní a očekává se, že rok 2024 bude ještě lepší.

- Brookfield Infrastructure pravidelně zvyšuje dividendy; tento měsíc již po patnácté v řadě a s navýšením o 6 %, což odpovídá jejímu dlouhodobému cíli zvyšovat dividendu o 5 až 9 % každoročně.

- Brookfield Infrastructure se díky kombinaci růstu dividend a výnosů očekává, že bude pravidelně generovat akcionářům dvouciferné výnosy.

- Očekává se, že vnější faktory, jako je pokles úrokových sazeb, by mohly být katalyzátorem pro růst ceny akcií.

BIP
$30.64 -$0.01 -0.03%

Zaujala Vás nějaká z těchto společností a uvažovali byste o zařazení do Vašeho portfolia?


L.P. mají velkou nevýhodu a tou je jiné zdanění pro zahraniční investory. V žádném příspěvku o tom není ani slovo. Není to poprvé co vidím chválení L.P. společností, jaký mají skvělý byznys a slušnou divi. Další věc, kterou tedy ještě nemám ověřenou na vlastní kůži (účet) je dodatečné dodanění v případě prodeje. EPD budu prodávat příští rok po splnění daňového testu, tak jsem zvědavý, co mi tam ještě naúčtují. Takže jedna věc je papírový růst a zisk a efektivní zisk po zdanění. 
 
14.2. přišla divi za 18ks EPD ve výši 9,27USD s tím, že bylo sraženo 3,43USD jako daň z divi a 0,93USD jako Zaúčtování daně - regulace 1446(f).

Naprostý souhlas, firem se strukturou L.P. se raději vyhýbám. Hrozí "kontaktování" z USA daňového úřadu ohledně vyplnění formuláře K-1 1065. Bývá zasílán jednou ročně.

LP (Limited Partnership) je obdobou českej či slovenskej komanditnej spoločnosti. Limited partner (komanditista) je v USA na rozdiel od našej daňovo-právnej úpravy, kde sú príjmy komanditistu zdaňované ako dividenda, zdanený podobne ako u nás spoločník v.o.s. alebo komplementár k.s.. Limited Patnership v USA neplatí žiadnu daň. LP sú tzv. prechodné entity, čo znamená, že entita vyplní formulár 1065. Partneri dostanú formulár Schedule K-1 , aby uviedli svoju časť príjmu alebo straty vo svojich osobných daňových priznaniach. Takéto platby podliehajú v USA zrážke dane. Tu je informácia z Internal Revenue Service (federálny finančný úrad): https://www.irs.gov/individuals/international-taxpayers/partnership-withholding

Daňový rezident ČR alebo SR je povinný takýto príjem uviesť v daňovom priznaní a daň zaplatenú v zahraničí si môže vysporiadať v zmysle platnej zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia.

Pánové děkuji za vysvětlení :-) Společnostem Limited Partner se také vyhýbám kvůli daním a zde je to krásně vysvětleno, proč by tak člověk měl učinit ..... Díky 😉

Děkuji za doplnění, které je určitě vhodné doplnit k této společnosti, určitě pro nás jako pro investory je to znatelná nevýhoda...