S&P 500 ^GSPC 5,306.04 +0.02%
Nvidia NVDA $1,140.59 +7.13%
Tesla TSLA $176.75 -1.39%
Alphabet GOOG $178.02 +0.96%
Amazon AMZN $182.15 +0.77%
Meta META $479.92 +0.36%
Microsoft MSFT $430.32 +0.04%
Apple AAPL $189.99 +0.01%

Ikonická pětka příštího desetiletí. Co by podle vás měl být nový FAANG?

Víte, že mám velice rád čtení názorů ostatních. Prostě mě baví sledovat to, jak ostatní přemýšlejí o podobných tématech. Někdy jsou názory shodné s mými. Někdy ale úplně odlišné. No a dnes jsem na Redditu narazil na zajímavou otázku, na kterou mě teda názor ostatních opravdu zajímá. No a samozřejmě se pokusím sesumírovat i svoji představu 😁 Otázka zní: Jak by podle vás měl vypadat "nový" FAANG? Prostě jde o váš výběr pěti akcií, které budou podle vás v následujícím desetiletí podobně důležité jako aktuální FAANG. No a samozřejmě nesmíte zahrnout aktuální tituly FAANGu 😂 Tedy Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google.

Já tedy s dovolením začnu 😂 Jednoznačně, bez debat a naprosto jasně musím zařadit $TSLA-1.4% . Elektromobilita obecně a společnost Elona Muska je tlačena politicky, ekologicky a hlavně fanatickým fanouškovstvím příznivců. Nějak si nedovedu představit svět, ve kterém by Tesla v následujícím desetiletí nebyla jednou z nejdůležitějších společností na této planetě.

Nebudu se pohybovat v šedé zóně a nezařadím Microsoft, který sice není oficiálním členem originálního FAANGu, ale všichni ho tam tak nějak neoficiálně zařazují 😁 Tím pádem na druhou pozici bych dal $NVDA+7.1%. Z toho co víme teď a co můžeme usuzovat, tak naše civilizace určitě nesměřuje do bodu, kde nebudou potřeba čipy. A Nvidia má všechny předpoklady být největším zvířetem v takovém světě. Stát se ale samozřejmě může úplně cokoliv.

Dále bych asi zařadil něco trochu divočejšího. Takže třeba $SQ-0.4% . Podle mě je na čase, aby někdo konečně trochu zkrotil duopol platebních gigantů Visa/Mastercard... a PayPalu samozřejmě. Jen si teda nejsem jistej, že P/E 300 je něco, co by předpovídalo světlou budoucnost 😂

Mým černým koněm je $AMD+3.2% , o kterém jsem psal včera. Prošlo si sice od začátku roku propadem o více než 40 %. Stále ale věřím, že čipy budou extrémně potřeba a AMD je agresivní a progresivní firma, která by mohla jednou být nesmírně důležitá pro nás všechny. 

Do posledního volného slotu vrazím svoji divokou kartu, která je teda ale fakt extrémní střelou do tmy 😁 Je to $0700.HK . Asijské společnosti jsou nejspíš pro nás všechny opravdu velkou neznámou. S tím jak moc velkou bídu teď zažívá Alibaba mi nepřijde úplně moudré ji sem zařadit. Volím proto Tencent, který je mi sympatický svým širokým rozkročením napříč vším možným. Parádně ale šlapou na plyn všude tam, kde je to potřeba a to je mi sympatické snad ještě víc. 

Za mě tedy nový FAANG = STANT! 🔥🔥

Pojďme si tu zkusit zase trochu zafantazírovat. Zároveň ale klidně konstruktivně zhodnotit výběr ostatních! Díky 😁🤘

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @trollbringer má karmu 421 a je členem této komunity od 14/01/2022. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

$MSFT+0.0% , $AMD+3.2% , $NVDA+7.1% , $UPST+0.7% , $SNOW-3.5% 

MANUS

Je ťažké vybrať len 5, ak by tam mohli byť aj čínske tak $BABA-0.8% + Tencent

Jo. O $UPST+0.7% jsem taky přemýšlel. Nedovedu si ale nejak představit jak šíleně rozšířené by to muselo být, aby se stal součástí "big five". Na druhou stranu to si před pár roky lidi o Netflixu museli myslet taky. No čínské samozřejmě platí 😁

Souhlasím, také mi dávají největší smysl

jeden z $AMD+3.2%  $NVDA+7.1% why not

Buy the dip :D

U WeChat pay jsem velmi zvědavý jak se jim to povede vyřešit s tím CBDC co tam tedkom pomalu ale jistě zavádí. Strana by to u nich měla testovat společně s AliPay a nejakou jejich státní peněženkou, ale je asi dost pravděpodobné že každá ta appka přijde o ty své exkluzivní data o uživatelích, ale feecka by jim snad měly zůstat z plateb i těch mikropůjček.

$TSLA-1.4% na všech pět míst :D

Takže nový FAANG je TTTTT? 😂

Tak nevypadá to blbě... :D

$SQ-0.4% a Tencent jsou teda fakt hodně divoký tipy. Se zbytkem asi můžu celkem souhlasit. I když stát se může cokoliv a vývoj může být drasticky jiný, než jak si to teď malujeme

Jestli v negativním smyslu, tak doufejme, že ne. Jestli v pozitivním, tak nezbývá než se rychle adaptovat. Od toho se přeci zajímáme o svoje investice 😇

Jasně. To rozhodně. Obecně flexibilitu a schopnost adaptace považuju tak nějak za extrémně důležitou schopnost

Risk je zisk