S&P 500 ^GSPC 5,267.84 -0.74%
Nvidia NVDA $1,037.99 +9.32%
Tesla TSLA $173.74 -3.54%
Apple AAPL $186.88 -2.11%
Alphabet GOOG $175.06 -1.65%
Amazon AMZN $181.05 -1.14%
Microsoft MSFT $427.00 -0.82%
Meta META $465.78 -0.43%

Kultowa piątka następnej dekady. Jak myślicie, co powinno być nowym FAANG?

Wiesz, że bardzo lubię czytać opinie innych ludzi. Po prostu lubię widzieć, jak inni myślą na podobne tematy. Czasami opinie są takie same jak moje. Ale czasami są one zupełnie inne. Dzisiaj natknąłem się na ciekawe pytanie na Reddicie, więc jestem bardzo zainteresowany opinią innych. No, oczywiście postaram się też streścić swój pomysł 😁 Pytanie brzmi: Jak według Ciebie powinien wyglądać "nowy" FAANG? Jest to po prostu kwestia wyboru pięciu akcji, które naszym zdaniem w następnej dekadzie będą miały podobne znaczenie jak obecny FAANG. Aha, no i oczywiście nie wolno wliczać w to obecnych tytułów FAANG 😂 Czyli Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google.

Zacznę więc od przyzwolenia 😂 Jednoznacznie, bezdyskusyjnie i bezwzględnie muszę uwzględnić $TSLA-3.5%. Elektryczna mobilność w ogóle, a firma Elona Muska w szczególności, jest forsowana politycznie, ekologicznie i przede wszystkim przez fanatycznych fanów. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić świata, w którym Tesla nie będzie jedną z najważniejszych firm na świecie w ciągu najbliższej dekady.

Nie zamierzam wchodzić w szarą strefę i włączać do niej Microsoftu, który wprawdzie nie jest oficjalnym członkiem oryginalnego FAANG, ale wszyscy tak jakby nieoficjalnie go do niej zaliczają 😁 To powiedziawszy, na drugiej pozycji umieściłbym $NVDA+9.3%. Z tego, co wiemy obecnie i co możemy wywnioskować, nasza cywilizacja zdecydowanie nie zmierza do punktu, w którym chipy nie będą potrzebne. A firma Nvidia ma wszelkie predyspozycje, by stać się największą bestią w takim świecie. Ale oczywiście wszystko może się zdarzyć.

Następnie prawdopodobnie włączyłbym coś nieco bardziej dzikiego. Może więc $SQ-1.1%. Myślę, że najwyższy czas, by ktoś wreszcie trochę okiełznał duopol gigantów płatniczych Visa/Mastercard... i oczywiście PayPal. Nie jestem tylko pewien, czy wskaźnik P/E na poziomie 300 jest czymś, co wróży świetlaną przyszłość 😂.

Moim czarnym koniem jest $AMD-3.1%, o którym pisałem wczoraj. Od początku roku jej wartość spadła o ponad 40%. Nadal jednak wierzę, że układy scalone będą niezwykle potrzebne, a AMD to agresywna i postępowa firma, która pewnego dnia może okazać się niezwykle ważna dla nas wszystkich.

Zamierzam umieścić moją dziką kartę w ostatnim dostępnym slocie, co jest naprawdę ekstremalnym strzałem w ciemno 😁 Jest to $0700.HK. Firmy azjatyckie są prawdopodobnie wielką niewiadomą dla nas wszystkich. Biorąc pod uwagę, jak wiele nieszczęść przeżywa obecnie Alibaba, nie sądzę, aby uwzględnianie jej w tym zestawieniu było rozsądne. Wybieram więc firmę Tencent, którą lubię ze względu na jej szerokie spektrum zainteresowań. Ale dodają gazu tam, gdzie trzeba, i to mi się chyba nawet bardziej podoba.

Spróbujmy jeszcze raz wykazać się fantazją. Jednocześnie nie krępujcie się konstruktywnie oceniać wyborów innych! Dzięki 😁🤘


No comments yet