S&P 500 ^GSPC 5,311.43 +0.15%
Nvidia NVDA $949.61 +2.68%
Tesla TSLA $174.78 -1.51%
Microsoft MSFT $424.53 +1.03%
Alphabet GOOG $178.68 +0.79%
Apple AAPL $191.30 +0.76%
Meta META $468.95 -0.63%
Amazon AMZN $183.74 -0.52%

Fed, faiz oranlarını çok erken düşürme konusundaki endişelerini dile getirdi

Halil Toprak
22. 2. 2024
2 min read

ABD Merkez Bankası, faiz oranlarının çok hızlı bir şekilde düşürülmesinin yaratacağı potansiyel riskler konusunda kaygılarını dile getirmiştir. Fed'in 30 ve 31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdiği toplantıların tutanakları, Fed'in faiz oranlarını korumak için uygun zaman dilimi konusunda kararsız olduğunu gösteriyor.

Bu hafta yayımlanan bir rapora göre,toplantı katılımcılarının çoğunluğu faiz oranlarının çok hızlı düşürülmesinin yaratacağıpotansiyel faiz oranlarının çok erken düşürülmesine ilişkin riskler değişiklik için uygun zamanlama konusundabelirsizlik devam etmektedir.

Yatırımcıların beklentileri olası bir faiz indiriminin yakın gelecekte şöyle olacaktı Dağıtıldı Fed Başkanı Jerome Powell ve diğer yetkililerin ihtiyatlı açıklamalarının ardından.


Para politikasında kısıtlayıcı bir yaklaşımınsürdürülmesinin aşağıdakiler için gerekli olduğu vurgulandı 2'lik enflasyon hedefine ulaşılmasıFed tarafından belirlendiği gibi.

Her ne kadar bazı katılımcılar olası uzun vadeli bir sürdürülebilirlik ile ilişkili riskler aşırı kısıtlayıcı bir tutum sergilemekle birlikte, çoğu kişi bu konuda daha fazla güvene ihtiyaç duyulduğu konusunda hemfikirdir. enflasyonda düşüş faiz indirimleri düşünülmeden önce.

Fed'in son toplantısından bu yana açıklanan ekonomik göstergeler enflasyon ve istihdam az ya da çok sabittir ve hafif bir yatırımcılar için rahatlamapara politikasında olası değişiklikleri beklemektedir.

Bununla birlikte, bu toplantının sonuçları Fed'in halen temkinli ve muhtemelen gelişmeleri ve verileri önceden izlemeye devam edecektir, yapmadan önce doğru herhangi bir adım faiz oranlarını ayarlayın.

Yasal Uyarı: Bulios'ta pek çok ilham kaynağı bulabilirsiniz, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size bağlıdır, bu nedenle her zaman kendi analizinizi yapın.

Kaynak.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.