S&P 500 ^GSPC 5,266.95 -0.74%
Meta META $474.36 -1.16%
Nvidia NVDA $1,148.25 +0.81%
Alphabet GOOG $177.40 -0.35%
Tesla TSLA $176.19 -0.32%
Microsoft MSFT $429.17 -0.27%
Apple AAPL $190.29 +0.16%
Amazon AMZN $182.02 -0.07%

Materiały są i będą tematem nr 1 na świecie, a inwestując w te firmy, możemy osiągnąć pokaźne zyski

Kupowanie akcji spółek związanych z materiałami jest dobrym sposobem zabezpieczenia się przed rosnącą inflacją, ponieważ ich wartość znacznie wzrasta. Ponadto, ponieważ wartość wielu materiałów jest określana przez traderów z Wall Street, wzrost oczekiwań inflacyjnych zazwyczaj powoduje dość szybki skok cen tych towarów.

Lithium Americas.

W sytuacji, gdy sektor produkcyjny nadal wykazuje ogromną siłę, a rząd Stanów Zjednoczonych jest gotowy przeznaczyć duże środki finansowe na infrastrukturę kraju, jest to dobry moment, aby skupić się na akcjach spółek surowcowych. Wszystko to dzieje się równolegle z trwającą transformacją energetyczną, której tempo gwałtownie wzrasta i będzie sprzyjać sektorowi.

Global X Copper Miners ETF $COPX-2.7%

W wyniku uchwaleniadwupartyjnej ustawy infrastrukturalnej rząd USAwyda duże sumy pieniędzy na "elektryfikację infrastruktury, budynków i floty pojazdów rządowych". To, w połączeniu z dążeniem Waszyngtonu do elektryfikacji autobusów, oznacza większe zapotrzebowanie na ładowarki do pojazdów elektrycznych. A ponieważ miedź jest podstawowym środkiem przewodzenia energii elektrycznej, popyt na ten metal prawdopodobnie wzrośnie, gdy rząd federalny zacznie otrzymywać duże sumy pieniędzy przyznane na mocy ustawy o infrastrukturze jeszcze w tym roku. To oczywiście dobra wiadomość dla górników wydobywających miedź. Jest to jednak dobry i mało ryzykowny sposób, aby zagrać na tym trendzie poprzez fundusz Global X Copper Miners ETF.

Ogólnie rzecz biorąc, miedź jest szeroko wykorzystywana w energetyce odnawialnej. W miarę jak Europa przyspiesza przechodzenie na energię odnawialną, Chiny również szybko realizują nowe projekty w zakresie energii słonecznej i wiatrowej, a wiele innych krajów szybko przyjmuje tę rewolucję energetyczną, ceny miedzi powinny rosnąć . W ostatnich dniach, w związku z obawami przed nowymi koronawirusami w Chinach i podwyżkami stóp procentowych przez Rezerwę Federalną, akcje COPX gwałtownie spadły. Spadek ten stworzył jednak dobrą okazję do kupna dla inwestorów poszukujących akcji związanych z materiałami wysokiej klasy.

Lithium Americas $LAC-7.7%

Aby USA mogły zrealizować swoje ambicje w sektorze energetycznym, muszą znacznie zwiększyć swoje rezerwy litu. Aby osiągnąć ten ostatni cel, administracja prezydenta Joe Bidena będzie musiała zezwolić amerykańskim firmom na stosunkowo szybkie otwarcie kopalni litu, pomimo sprzeciwu niektórych rdzennych Amerykanów i działaczy ekologicznych. Obecnie do zasilania większości pojazdów elektrycznych stosuje się akumulatory litowo-jonowe.

To z kolei jest korzystne dla Lithium Americas, która chce uruchomić dużą kopalnię litu w Nevadzie. Według dyrektora generalnego firmy, budowa w tym miejscu mogłaby się rozpocząć pod koniec 2022 r. Biorąc pod uwagę wysoki priorytet, jaki administracja Bidena nadaje wprowadzeniu większej liczby pojazdów elektrycznych na amerykańskie drogi, firma prawdopodobnie będzie w stanie dotrzymać tego harmonogramu. Przy gwałtownie rosnącym popycie na lit firma będzie prawdopodobnie bardzo rentowna po dwóch lub trzech latach.

Cleveland Cliffs $CLF-1.0%

W poprzednim felietonie jako dwa powody, dla których akcje CLF powinny rosnąć, wymieniłem przedłużenie kontraktów i silny popyt ze strony sektora motoryzacyjnego w okresie rewolucji pojazdów elektrycznych. W kontekście wyników za pierwszy kwartał, opublikowanych 22 kwietnia, firma stwierdziła, że rzeczywiście czerpie duże korzyści z tych dwóch trendów. Prezes Cleveland Cliffs, Celso Goncalves, powiedział, że firma podpisała znaczące "stałe podwyżki cen w kontraktach, które weszły w życie na początku tego roku kalendarzowego, 2022".

Ponadto, w sektorze motoryzacyjnym, producent stali zwiększył produkcję o 200 000 ton [w porównaniu z poprzednim kwartałem] w bezpośrednich ilościach dla przemysłu motoryzacyjnego." W rzeczywistości Goncalves zauważył, że I kwartał był dla Cleveland Cliffs "najlepszym kwartałem pod względem dostaw do [sektora motoryzacyjnego] od czasu, gdy w I kwartale ubiegłego roku zaczęły się niedobory półprzewodników".

W sumie EBITDA Cleveland Cliffs za I kwartał, z wyłączeniem niektórych pozycji, wzrosła o 300% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 1,5 mld USD, a skorygowana EBITDA za okres 12 miesięcy zakończony w marcu 2022 r. wyniosła 6,2 mld USD. Ten ostatni wskaźnik był "rekordowy w całym 12-miesięcznym okresie w historii naszej firmy" - powiedział Goncalves. Stal będzie nadal czerpać korzyści z wysokich cen, jakie uzyskała w ramach nowych kontraktów, oraz z rewolucji w branży pojazdów elektrycznych. Tymczasem akcje CLF są notowane przy wskaźniku ceny terminowej do zysku na poziomie zaledwie 4,7.

Jak zauważyłem w nagłówku, uważam, że materiały będą jeszcze przez długi czas tematem numer jeden na świecie. Uważam, że inwestowanie w te spółki jest jednym z największych "pewniaków" w zasięgu możliwości inwestora, ale oczywiście nie należy tego traktować z przymrużeniem oka - wciąż mówimy o inwestowaniu na dość zmiennym rynku. W zasadzie nie potrafię nawet wybrać, która spółka ma większe szanse, ponieważ uważam, że wszystkie mają przed sobą co najmniej kilkuletnią przyszłość, więc decyzję pozostawiam Wam i nie traktuję tego jako porady inwestycyjnej z mojej strony. Do napisania tego artykułu zainspirowały mnie dane z Investorplace.com

Jeśli podobają Ci się tego typu artykuły, daj mi znać, żebyś niczego nie przegapił :)Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet