S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Čínské akcie dostávají prostor na nadechnutí: Čeká nás býčí trh?

Mnoho ubitých čínských titulů dnes výrazně roste a mají k tomu pádný důvod. Přední čínský index Shanghai Composite je stále YTD -16.28%, dnes ale dostal silný impuls k růstu. Je tento růst dlouhodobý? Co se změnilo a jak by mohl vypadat další vývoj na čínském akciovém trhu? Tím vším se budu zabývat v dnešním článku. 

Investujete v do čínských akcií? 

Co tedy nakoplo čínské akcie k růstu? Mezi faktory, které tento růst vyvolaly, patří sliby vedení čínské vládnoucí komunistické strany, že podpoří ekonomiku země obecně a zejména "technologické" společnosti. 

Uvedu několik známých podniků, kterým se dnes dařilo. Mezi nimi čínská online platforma Alibaba $BABA+0.6% a JD.com $JD-3.0%, dále Baidu $BIDU-1.1%, Tencent nebo výrobce elektromobilům Nio $NIO+0.6%, všechny tyto tituly výrazně rostly. 

Doplňující informace 

Pro nás drobné investory je nejdůležitější oznámení čínské vlády, týkající se zvýšení částky, kterou vláda vynakládá na infrastrukturu země a to, že nadále bude usilovat o posílení čínských dodavatelských řetězců. V komentáři navíc zazněl i slib směrem k technologickým společnostem, kdy výbor slíbil "dokončit zvláštní nápravu ekonomiky platforem" a zavést opatření podporující tento sektor. Posledně uvedená prohlášení byla všeobecně vnímána tak, že Peking alespoň na krátkou dobu zmírní regulační tlak, který na čínské technologické firmy vyvíjel po mnoho měsíců. To dává čínským akcií prostor se opět nadechnout.  

Akcie Alibaba: Buy The Dip

Už delší dobu provozujeme/ji strategii buy the dip, ale jak se říká the stock keeps dipping. Bude tohle už ten finální a konečný dip před opětovným býčím trendem na který všichni, kdo máme zainvestovaného v čínských akcií tak usilovně čekáme?

Před případným vstupem do pozice si vždy dělejte vlastní analýzu. Nejedná se o investiční doporučení, nýbrž o můj amatérský názor. (Ještě na závěr zmíním, že pokud mi dáte follow, vaše investice budou mít dlouhodobě o 2 % vyšší výkonost, než by tomu bylo normálně.) 

Mate zainvestováno i čínských akcií?

Vote to see the results! 35 answers already!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

kéž by 😃 $BABA+0.6% by už nějakej bull run mohla snést

Možno konečne investori začínajú rozumieť, ako vysoko boli hodnotené americké akcie. A to sú stále niektoré ešte predražené aj keď trhy padli o 15% (SP500) - 20% (Nasdaq)! Nie všetci musia mať radi Čínu, ale môže to byť momentálne bezpečnejšia investícia. Nižšia inflácia ako v USA, úrokové sadzby znižujú a včerajšie vyhlásenie, že regulačné zásahy by mohli byť zmiernené sú všetko pozitívne signály. Plus vyhlásenie, že chcú spolupracovať s kontrolnými úradmi v USA na zabráneniu vyradenia čínskych spoločností z amerických búrz. Možno aj Čína pochopila, že síce tie regulácie sú zdravé pre spoločnosť, ale treba prihliadať aj na ekonomické dopady, lebo Tencent, Alibaba a ďalšie giganty ohlásili prepúšťanie tisíce zamestnancov aj v dôsledku týchto regulácii. Uvidíme ako sa to bude ďalej vyvíjať, ale všetko naznačuje tomu, že čínska ekonomika je na tom o mnoho lepšie ako tá americká a do roku 2030 to bude už pravdepodobne najväčšia ekonomika na svete.

No uvidíme, tento trh by se konečně mohl trochu oklepat, i když s tím, jak to tam nyní vypadá s covidem nevím nevím

Právě, že tím, jak je to teď blbé, tak bych čekal, že přestanou regulovat velké technologické společnosti a nechají je zase normálně fungovat a růst, což by ten trh mohlo konečně zvednout.

Něco na tom bude :)

Tahle krátkodobá pozdvižení mě moc neberou. Důležité je, jak se k akciím a a vůbec celé ekonomice bude stavět tamní komunistická strana dlouhodobě.

Doufejme, že si vláda tento přistup udrží a nebude opět nějak výrazně zasahovat do fungovaní tamních firem...

"Ještě na závěr zmíním, že pokud mi dáte follow, vaše investice budou mít dlouhodobě o 2 % vyšší výkonost, než by tomu bylo normálně". To jako vážně?! :))

vtip? :DDD

@victor_nettoyeur tohle tě z celého článku zaujalo nejvíce? :))

Vlastně ano;) O růstu svých akcií baba, tcehy a jd už jsem tak nějak věděl a důvody vlastně až tolik neřeším, protože nemají s fundementy samotných společností nic společného a soudruhům z vlády nevěřím ani za mák.

Čínské akcie v portfoliu mám a  věřím, že se ten medvědí trh jednou zlomí

Snad se toho dočkáme v tomto desetiletí :D