S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Chińskie akcje odetchnęły z ulgą: czy czeka nas rynek byka?

Wiele słabych chińskich tytułów notuje dziś silne wzrosty, i to nie bez powodu. Wiodący indeks Chin , Shanghai Composite , nadal znajduje się na poziomie -16,28%, ale dziś otrzymał silny impuls wzrostowy. Czy ten wzrost jest długotrwały? Co się zmieniło i jak może wyglądać dalszy rozwój sytuacji na chińskim rynku akcji? O tym wszystkim napiszę w dzisiejszym artykule.

Czy inwestujesz w chińskie akcje?

Co sprawiło, że chińskie akcje zaczęły rosnąć? Wśród czynników, które spowodowały ten wzrost, znajdują się obietnice kierownictwa rządzącej Komunistycznej Partii Chin dotyczące pobudzenia gospodarki kraju w ogóle, a w szczególności firm "technologicznych".

Wymienię kilka znanych spółek, które dziś dobrze sobie radziły. Wśród nich, chińska platforma internetowa Alibaba $BABA+0.6% i JD.com $JD-3.0%, jak również Baidu $BIDU-1.1%, Tencent i producent samochodów elektrycznych Nio $NIO+0.6%, wszystkie te firmy odnotowały silny wzrost.

Informacje dodatkowe

Dla nas, inwestorów detalicznych, najważniejszą informacją od chińskiego rządu jest zwiększenie nakładów na infrastrukturę kraju oraz kontynuacja działań na rzecz wzmocnienia chińskich łańcuchów dostaw. Ponadto w komentarzu znalazło się zobowiązanie wobec firm technologicznych - komisja obiecała "dokończyć specjalną korektę gospodarki platformowej" i wprowadzić środki wspierające ten sektor. Te ostatnie wypowiedzi zostały powszechnie odebrane jako wskazujące, że Pekin, przynajmniej na krótki okres, złagodzi presję regulacyjną, jaką od wielu miesięcy wywiera na chińskie firmy technologiczne. Dzięki temu chińskie akcje mogą znów odetchnąć.

Akcje Alibaby.

Już od jakiegoś czasu stosujemy strategię "kupuj akcje na spadki", ale jak to się mówi, akcje ciągle spadają. Czy będzie to ostatni i ostateczny spadek przed wznowieniem trendu byka, na który tak bardzo czekamy my wszyscy, którzy inwestujemy w chińskie akcje?

Zawsze przeprowadzaj własną analizę przed potencjalnym wejściem na daną pozycję. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, lecz moja amatorska opinia. Na zakończenie wspomnę, że jeśli dasz mi się naśladować, Twoja inwestycja w dłuższym okresie czasu osiągnie wynik o 2% lepszy niż normalnie.

Mate zainvestováno i čínských akcií?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet