S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Broker eToro i droga na rynek publiczny.

Dziś przeczytałem ciekawy artykuł na temat brokera, z którego sam korzystam, więc muszę się nim tutaj z Wami podzielić, ponieważ niektórzy z Was też z niego korzystają. Broker w przeszłości chciał wejść na giełdę, teraz znów zaczyna się o tym mówić i nie jest to już kwestia czy, ale kiedy? Firma ogłosiła, że osiągnęła ponad 100 milionów dolarów EBITDA (zysk przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i deprecjacją) przy przychodach w wysokości 630 milionów dolarów.

W ostatnim czasie giełda eToro cieszyła się dużym zainteresowaniem bankierów i inwestorów, którzy śledzili jej plany wejścia na giełdę. Chociaż pierwotne plany wejścia na giełdę poprzez fuzję upadły, dyrektor generalny Yoni Assia ma jasną wizję: "Zdecydowanie dążymy do wejścia na rynki publiczne. Zdecydowanie widzę, że ostatecznie staniemy się spółką publiczną".

Z ponad 35,5 milionami zarejestrowanych użytkowników i ponad 3 milionami zasilonych rachunków, eToro odnotuje imponujący przychód w wysokości 630 milionów dolarów w 2023 roku. Pomimo trudnego okresu dla branży fintech, firma stała się głównym graczem na rynku.

Kluczem do sukcesu eToro są innowacje. Firma niedawno przejęła Deep, firmę specjalizującą się w automatyzacji treści, i planuje jeszcze bardziej skupić się na tym obszarze w 2024 roku. Dzięki sztucznej inteligencji zintegrowanej z treścią i marketingiem, eToro jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom lepsze i spersonalizowane doświadczenia.

Chociaż plany wejścia na giełdę za pośrednictwem SPAC zostały przełożone, eToro otrzymało znaczące inwestycje, które wzmacniają je w dążeniu do innowacji i rozwoju. Po trudnym okresie związanym ze wzrostem stóp procentowych, firmy zajmujące się technologiami finansowymi zaczynają radzić sobie lepiej na rynkach publicznych.

Yoni Assia zwraca uwagę, że w 2023 r. eToro intensywnie koncentrowało się na produktach i poprawie doświadczenia biznesowego swoich użytkowników. Chociaż rok 2022 był rokiem edukacyjnym, w którym inwestorzy musieli nauczyć się, że rynki nie zawsze idą w górę, rok 2023 był prawdopodobnie rokiem edukacyjnym dla całego świata.

W miarę jak rynek technologii finansowych podnosi się z ostatnich wyzwań, eToro z optymizmem patrzy w przyszłość. Dzięki planom wprowadzania innowacji i skupieniu się na potrzebach użytkowników, firma jest dobrze przygotowana do kolejnej fazy swojej ewolucji i podróży na rynek publiczny.

Jeszcze jeden dodatek wyjaśniający znaczenie SPAC:

SPAC (Special Purpose Acquisition Company) to rodzaj wehikułu inwestycyjnego, znanego również jako "spółka czekowa in blanco" lub "notowana powłoka". Jest to spółka notowana na giełdzie, która została utworzona wyłącznie w celu znalezienia innej spółki do przejęcia i wprowadzenia na rynek publiczny. Zasadniczo SPAC zbiera pieniądze poprzez IPO (pierwszą ofertę publiczną), aby sfinansować przyszłe przejęcia.

W związku z tym eToro planowało połączyć się z istniejącym SPAC, co pozwoliłoby mu na szybsze i łatwiejsze wejście na giełdę bez konieczności przechodzenia przez tradycyjny proces IPO. Ostatecznie jednak plany te zostały odłożone na półkę, a eToro pozyskało inwestycję w inny sposób. Co osobiście uważam za lepsze rozwiązanie.

Więc tak, jak zawsze jestem zainteresowany waszymi opiniami, zwłaszcza tutaj, ponieważ sam używam brokera do długoterminowego inwestowania i jestem zadowolony. Oczywiście nie jest to jedyny dobry broker. A jak Ty się czujesz z tym, że Twój broker jest na giełdzie, jest lepiej czy gorzej? 😊


No comments yet