S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Kenevir sektöründen 3 önemli hisse senedi

Halil Toprak
27. 2. 2024
4 min read

Kenevir endüstrisi, mevzuattaki değişiklikler ve kenevir ürünlerine yönelik artan talep nedeniyle son yıllarda sağlam bir büyüme kaydetmiştir. Bu büyümedeki temel faktörler arasında, bazı ABD eyaletleri de dahil olmak üzere bazı ülkelerde esrarın yasallaştırılması ve esrarın tıbbi özelliklerinin giderek daha fazla kabul görmesi yer almaktadır. Kenevir endüstrisinin en ileri noktasında yer alan ve yatırımcılara portföy çeşitlendirmesi için ilginç fırsatlar sunan 3 şirket hangileridir?

Sektörün diğer alanlarında uzun süredir başarılı olan bu şirketler artık kenevir sektörüne aktif olarak yatırım yapıyor. Sahip oldukları deneyim ve finansal istikrar, bu büyüyen pazara başarılı bir şekilde açılmalarını sağlıyor. Bu kararlar sadece şirketlerin kendileri için değil, aynı zamanda yatırımcılar olarak bizler için de yeni fırsatlar yaratıyor.

ScottsMiracle-Gro $SMG+0.9%

ScottsMiracle-Gro, bahçecilik sektöründeki uzun geçmişiyle kenevir endüstrisinde önemli bir oyuncu haline gelmiştir. Kurulduğu 1868 yılından bu yana sağlam bir pozisyon çim ve bahçe ürünlerinin lider tedarikçisi olarak kurulmuştur. Bugün, gübreler ve diğer bahçe malzemeleri de dahil olmak üzere geniş ürün yelpazesi ile yıllık satışları 3 milyar ABD Doları.

Bir tanesi anahtar malzemeler başarısının temelinde, yetiştirme ürünleri konusunda uzmanlaşmış olan Hawthorne Gardening iştiraki yatıyor. 2014 yılından bu yana satın alınması Hawthorne Gardening, kenevir yetiştirme ürünlerinin önde gelen tedarikçilerinden biri haline gelmiştir. Kenevir yetiştiriciliğinin artan trendiyle birlikte, şirketin yıllık satışları yaklaşık 500 milyon ABD Doları ve yeni pazarlara açılmaya devam etmektedir.

SMG
$65.51 $0.56 +0.86%

Şirket, artan emtia fiyatları ve değişen koşullarla ilgili zorluklarla karşı karşıya olsa da, ScottsMucize-Gro hem bahçecilik hem de kenevir sektörlerinde güçlü bir konuma sahiptir. Stratejik çeşitlendirme ve Hawthorne Gardening'in stratejik olarak satın alınması sayesinde şirket, pazarın çeşitli ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmekte ve büyüme ve başarı potansiyelini en üst düzeye çıkarabilmektedir.

Innovative Industrial Properties $IIPR+1.2%

Innovative Industrial Properties, kenevir endüstrisi için yenilikçi çözümler sunma konusunda uzman bir Amerikan şirketidir. Birincil odak noktası ,tıbbi kenevir işletmecilerindenmülk satın almak ve dahasonra bu mülk leri söz konusu işletmecilere gerikiralamaktır . Bu iş modeli, kenevir şirketlerinin gelişimleri için gerekli sermayeyi artırmalarına olanak sağlarken IIPR kira sözleşmelerindenistikrarlı birgelir elde etmektedir.

IIPR
$109.28 $1.32 +1.22%
Fair Price: $73.45
Morgonat: 82.00%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

Bir gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) olarak IIPR, hissedarlarına en az 90 % vergilendirilebilir gelirinin bir kısmını hissedarlarına aktarır. Dolayısıyla bu model, yatırımcıların istikrarlı temettüler kenevir endüstrisinde gayrimenkul işletmekten. IIPR, kurulduğu 2016 yılından bu yana hızla büyümüştür ve bugün 90 özellik ABD'nin çeşitli bölgelerinde. Geniş portföyü hem yetiştirme çiftliklerini hem de dağıtım merkezlerini içermekte ve bu da ona sağlam ve çeşitlendirilmiş bir gelir kaynağı.

IIPR
$109.28 $1.32 +1.22%

2023 yılında IIP'nin toplam gelirleri 309 milyon 309 milyon ABD doları artışla 12 % bir önceki yılın gelirine kıyasla 276 milyon 276 ABD DOLARI. Bu gelir artışı, bu istikrarlı gayrimenkul oyuncusunun kenevir sektöründeki konumunu teyit etmektedir.

GrowGeneration $GRWG+2.0%

GrowGeneration, şu anda aşağıdakilerden daha fazlasını işletmektedir 18 ABD eyaletinde 60 mağaza. Şirketin mağaza ağı, çeşitli sistemler, gübreler ve diğer bahçe malzemeleri gibi kenevir yetiştiriciliğiyle ilgili geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunmaktadır. GrowGeneration son yıllarda hızlı bir büyüme kaydetti son yıllarda güçlü finansal sonuçlar elde etmiştir.

Şirket, geniş dağıtım zinciri ve uzmanlığıyla kenevir sektöründe çok önemli bir konuma gelme potansiyeline sahip. ABD'deki aşırı kenevir arzıgibi kısa vadeli zorluklara rağmen GrowGeneration sağlam temellere ve uzun vadeli beklentilere sahiptir.

GRWG
$2.52 $0.05 +2.02%

GrowGeneration sadece pazar trendlerine değil, aynı zamanda aşağıdaki alanlarda inovasyona da odaklanmaktadır teknolojiler ve yetiştirme yöntemleri esrar. Bu sayede müşterilerine son teknoloji ürün ve hizmetler sunabilmektedir. İş stratejisi yeni satış noktalarının geliştirilmesini içermektedir, satın alınması ve kapsamlı kenevir yetiştirme çözümleri sunmayı hedefliyor. GrowGeneration ayrıca şunları da planlıyor yatırım yapmak ek olarak genişleme.

Sorumluluk Reddi: Bulios'ta bulunabilecek pek çok ilham kaynağı vardır, ancak hisse senedi seçimi ve portföy oluşturma size bağlıdır, bu nedenle her zaman kapsamlı bir öz analiz yapın.

Kaynak.


Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.