S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

APPLE PORZUCIŁO PROJEKT SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

- Apple $AAPL+0.6% likwiduje swój zespół pracujący nad samochodami elektrycznymi, jak donosi Bloomberg.

- Wiadomość ta sygnalizuje koniec tajnych wysiłków Apple $AAPL+0.6% mających na celu opracowanie samochodu, który będzie konkurował z Teslą.

- Ambicje zbudowania samochodu pojawiły się po raz pierwszy w 2014 roku, ale teraz projekt został wstrzymany.

- Całkowite wydatki Apple $AAPL+0.6% na badania i rozwój w 2023 roku wyniosą około 30 miliardów dolarów, co stanowi 14% wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim.

- Dla mnie był to projekt, który był zbyt owiany tajemnicą i szczerze mówiąc nie spodziewałem się po nim zbyt wiele, jakie jest wasze zdanie na ten temat inwestorzy?


Myślę, że to rozsądny krok. Włożyli w to trochę pieniędzy, ale nie będą już musieli płacić ludziom, którzy nad tym pracowali.

Jasne, koszty nie były małe i jestem pewien, że mogą lepiej zainwestować te pieniądze w sposób, który ma sens ekonomiczny :)

Dokładnie i mam nadzieję, że w końcu pojawi się coś nowego i akcje zaczną rosnąć :)

@augustrutkowski Jasne, akcje Apple przynajmniej by na to zasługiwały....

Prawdopodobnie znaleźli lepszą opcję. Jestem ciekaw co wymyślą i gdzie przeleją te koszty 😉

Ja również, ponieważ utrzymują ten projekt w tajemnicy :)

To jest świetne, nie jestem zadowolony z tego, co w nim upchnęli, ale osobiście nie podobało mi się to zbytnio, przemysł samochodowy jest bardzo konkurencyjny i wydaje mi się głupie, aby firma, która jest już w czymś najlepsza, próbowała rozwijać coś, w czym po prostu jest i będzie dość w tyle. Podoba mi się, że teraz zaczynają częściej wspominać o sztucznej inteligencji.

Konkurencja w branży motoryzacyjnej na pewno jest duża, zresztą jakoś wyobrażam sobie połączenie elektromobilności i Apple, choć nie jestem zwolennikiem :)

Więc tak, z pewnością mogliby mieć własne modele samochodów, nie ma co do tego wątpliwości. Jednak uważam to za niepotrzebne i wolałbym skupić się na tym, w czym są świetni i ośmielę się powiedzieć, że wyjątkowi. 😊