S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Přeji hezký večer! 📖

Už dlouho jsme se zde nebavili o vašich oblíbených knihách, a jelikož už to jsou dva měsíce po Vánocích, tak věřím, že máte své vánoční dárky přečtené.

Zde je za mě 5 velmi zajímavých kousků, které stojí za přečtení.📚🚀

Quality investing: Kniha od Petera Seilerna se zaměřuje na investiční strategii zdůrazňující kvalitu a stabilitu společností, jako nejdůležitější faktor pro dlouhodobý úspěch. Také zde jsou uvedeny metody hodnocení kvality firem, analýzy finančních ukazatelů a strategie pro výběr akcií s důrazem na udržitelný růst a nízké riziko.

Rich Dad Poor Dad „Bohatý táta chudý táta“: Tuhle knihu určitě většina z vás zná. Pro ty, kdo tuto knihu neznají, tak kniha se zaměřuje na rozdíly ve filozofiích ohledně peněz a investic. Kiyosaki zde zdůrazňuje důležitost finančního vzdělání a investičního myšlení, nabízí perspektivu na pasivní příjmy, podnikání a investování do aktiv, která generují peníze.

In Search of Excellence: Autoři Thomas J. Peters a Robert H. Waterman, zde zkoumají úspěšné firmy v USA a zavádí osm klíčových principů excelence. Ty zahrnují vášeň pro výkon, zaujetí pro zákazníka, péči o zaměstnance, minimalizaci byrokracie, inovace, využívání krizí jako příležitostí, nesmiřitelný přístup kvality a schopnost globálního působení.

Richer, Wiser, Happier: Oceňovaný novinář William Green strávil téměř pětadvacet let rozhovory s významnými investičními odborníky. Green nás zavádí do života více než čtyřiceti světově uznávaných superinvestorů, navštěvuje je v jejich kancelářích, rekreačních domech, a dokonce i na místech, kde se věnují osobním zájmům nebo duchovním aktivitám.

Investing for growth: Od Terryho Smithe, předního manažera fondů. V knize zdůrazňuje jednoduchý postup pro úspěšné investice – „Kupujte dobré společnosti, nepřeplácejte a nedělejte nic“. Smith zde rozebírá témata jako zpětné odkupy akcií, rizika ETF a mnoho dalšího.

Rád bych doplnil svoji knihovnu o další zajímavé kousky, které patří mezi vaše oblíbené?📔

Podělte se o vaše nejzajímavější kousky, které máte!


Bohatý, chudý táta to je základ a jinak díky za tipy.

Jelikož má být člověk vyrovnaný, rozhodný a má vědět, co nejen od života chtít, což se opět může hodit nejen ve světě investic, doporučil bych dvě knihy od Sharmy - nejdříve Mudrc, Surfař, Byznysmenka a následně Mnich, který prodal své Ferrari (psány byly v opačném garde). Je to už trochu o spiritu, ale myslím si, že každý rozumný člověk si z toho dokáže vzít to podstatné. Já navíc první z těchto knížek četl při sólo-přechodu Atlasu, takže o to víc na mě zapůsobila, jelikož jsem mimo ni a hory nemusel absolutně nic řešit 🙂.

Když jsem ležel v nemocnici, přečetl jsem velmi rychle Die with Zero (trosku sarkasticke v tomto spojení 😃)... Historicky se tu několikrát řešilo, kolik investovat / spotřebovávat, apod. Kniha vám dá náhled k přemýšlení,  jak alokovat a kam peněžní prostředky, jak s nimi pracovat v průběhu života ve smyslu jejich hodnoty, kterou nám mají přinášet vs zdraví, atd. atd. 🙂

Bohatý táta chudý táta naprostá pecka. Ještě k tomu Inteligentní investor určitě :-)