S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Miłego wieczoru! 📖

Dawno nie rozmawialiśmy tutaj o Waszych ulubionych książkach, a że jest już dwa miesiące po świętach, to ufam, że prezenty gwiazdkowe macie już przeczytane.

Oto 5 bardzo ciekawych dla mnie pozycji, które warto przeczytać📚.🚀

Inwestowanie w jakość: Książka autorstwa Książka autorstwa Petera Seilerna koncentruje się na strategii inwestycyjnej, która podkreśla jakość i stabilność spółek jako najważniejszy czynnik długoterminowego sukcesu. Zawiera również metody oceny jakości firmy, analizy wskaźników finansowych oraz strategie wyboru akcji z naciskiem na zrównoważony wzrost i niskie ryzyko.

Rich Dad Poor Dad: Jestem pewien, że większość z was zna tę książkę. Dla tych, którzy jej nie znają, książka koncentruje się na różnicach w filozofii dotyczącej pieniędzy i inwestowania. Kiyosaki podkreśla tutaj znaczenie edukacji finansowej a inwestycyjnego sposobu myśleniaoferując spojrzenie na dochód pasywny, przedsiębiorczość i inwestowanie w aktywa, które generują pieniądze.

W poszukiwaniu doskonałości: Autorzy Thomas J. Peters a Robert H. Watermananalizują tutaj odnoszące sukcesy amerykańskie firmy i przedstawiają osiem kluczowych zasad doskonałości. Obejmują one pasję do wydajności, zaangażowanie na rzecz klienta, dbanie o pracowników, minimalizowanie biurokracji, innowacyjność, wykorzystywanie kryzysów jako szans, nieubłagane podejście do jakości oraz zdolność do działania w skali globalnej.

Bogatszy, Mądrzejszy, Szczęśliwszy: Wielokrotnie nagradzany dziennikarz William Green spędził prawie dwadzieścia pięć lat przeprowadzając wywiady z wybitnymi profesjonalistami w dziedzinie inwestycji. Green zabiera nas do życia ponad czterdziestu najbardziej znanych na świecie superinwestorów, odwiedzając ich w ich biurach, domach wakacyjnych, a nawet miejscach osobistych zainteresowań lub duchowych poszukiwań.

Inwestowanie dla wzrostu: od Terry'ego Smitha, wiodącego zarządzającego funduszami. W książce podkreśla prosty proces skutecznego inwestowania - "Kupuj dobre spółki, nie przepłacaj i nie rób nic". Smith omawia takie tematy, jak wykup akcji, ryzyko związane zETF i wiele innych.

Chciałbym dodać kilka innych interesujących pozycji do mojej biblioteki, jakie są Twoje ulubione?📔

Podziel się najciekawszymi kawałkami, które masz!


Bogaty ojciec, biedny ojciec to podstawy, a poza tym dzięki za wskazówki.