S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

İyi akşamlar dilerim! 📖

Burada favori kitaplarınız hakkında konuşmayalı uzun zaman oldu ve Noel'in üzerinden iki ay geçtiğine göre, Noel hediyelerinizi okuduğunuza inanıyorum.

İşte benim için okunmaya değer çok ilginç 5 parça📚.🚀

Kaliteli yatırım: Tarafından bir kitap Peter Seilern tarafından yazılmış bir kitap uzun vadeli başarı için en önemli faktör olarak şirketlerin kalite ve istikrarını vurgulayan bir yatırım stratejisine odaklanmaktadır. Ayrıca, şirket kalitesini değerlendirme yöntemleri, finansal oranların analizi ve sürdürülebilir büyüme ve düşük riske vurgu yapan hisse senedi seçimi stratejileri de yer almaktadır.

Zengin Baba Yoksul Baba: Eminim çoğunuz bu kitaba aşinasınızdır. Bu kitabı bilmeyenler için kitap, para ve yatırım konusundaki felsefe farklılıklarına odaklanıyor. Kiyosaki burada vurgulanmaktadır fi̇nansal eği̇ti̇mi̇n önemi̇ a yatırım zihniyetipasif gelir, girişimcilik ve para getiren varlıklara yatırım yapma konularında bir bakış açısı sunuyor.

Mükemmelliğin Peşinde: Yazarlar Thomas J. Peters a Robert H. WatermanBurada başarılı ABD şirketleri incelenmekte ve mükemmelliğin sekiz temel ilkesi tanıtılmaktadır. Bunlar arasında performans tutkusu, müşteriye bağlılık, çalışanlara değer verme, bürokrasiyi en aza indirme, yenilikçilik, krizleri fırsat olarak kullanma, kaliteye amansız bir yaklaşım ve küresel olarak faaliyet gösterme becerisi yer alıyor.

Daha Zengin, Daha Akıllı, Daha Mutlu: Ödüllü gazeteci William Green yaklaşık yirmi beş yılını önde gelen yatırım profesyonelleriyle görüşerek geçirmiştir. Yeşil bizi dünyanın en ünlü kırktan fazla süper yatırımcısının hayatlarına götürüyor, onları ofislerinde, tatil evlerinde ve hatta kişisel ilgi alanlarında veya manevi arayışlarında ziyaret ediyor.

Büyüme için yatırım: önde gelen bir fon yöneticisi olanTerry Smith' ten . Kitapta, başarılı yatırım için basit bir sürecin altını çiziyor - "İyi şirketler satın alın, fazla ödeme yapmayın ve hiçbir şey yapmayın". Smith hisse geri alımları, ETF riskleri ve çok daha fazlası gibi konuları tartışıyor .

Kitaplığıma başka ilginç yazılar da eklemek istiyorum, sizin favorileriniz neler?📔

Elinizdeki en ilginç parçaları paylaşın!


No comments yet