S&P 500 ^GSPC 5,310.69 +0.11%
Nvidia NVDA $1,127.97 +5.94%
Tesla TSLA $177.24 -1.12%
Alphabet GOOG $178.17 +1.04%
Apple AAPL $191.60 +0.85%
Microsoft MSFT $428.65 -0.35%
Amazon AMZN $181.09 +0.19%
Meta META $477.54 -0.14%

Apple stawia na generatywną sztuczną inteligencję i obiecuje przełomowe innowacje

I jest więcej wiadomości na temat $AAPL+0.9%. Wiem, jak popularna jest ta firma i zawsze jest coś do omówienia na jej temat, a dziś byłem dość zaintrygowany. Jak wiemy, Apple jest dość ostrożne, aby nie ujawniać niczego zbyt wcześnie i do tej pory w "szaleństwie" wokół AI Tim Cook (CEO Apple) powstrzymywał się.

Jednak wczoraj CEO $AAPL+0.9%, Tim Cook,wydał ważne oświadczenie, w którym ujawnił szeroko zakrojone inwestycje firmy w sztuczną inteligencję, sygnalizując zdecydowane zaangażowanie w rozwijającą się dziedzinę generatywnej sztucznej inteligencji, trend, który uderzył w branżę technologiczną.

Cook wyraził optymizm co do transformacyjnego potencjału generatywnej sztucznej inteligencji. Stwierdził "Widzimy niesamowity przełomowy potencjał generatywnej sztucznej inteligencji i dlatego już teraz dokonujemy znaczących inwestycji w tym obszarze". Podkreślił oczekiwane korzyści dla użytkowników i wskazał na potencjał poprawy produktywności i możliwości rozwiązywania problemów.

AAPL

Apple

AAPL
$191.60 $1.62 +0.85%

Podczas gdy Apple nie zaprezentowało jeszcze produktów bezpośrednio konkurujących z modelami takimi jak GPT OpenAI czy Gemini Google, Cook zasugerował, że duże ogłoszenie pojawi się jeszcze w tym roku. "Jeszcze w tym roku z niecierpliwością czekam na podzielenie się z wami sposobami, w jakie będziemy otwierać nowe horyzonty w generatywnej sztucznej inteligencji, kolejnej technologii, która naszym zdaniem może na nowo zdefiniować przyszłość". zasugerował Cook.

Co więcej, Cook przeformułował kilka już ogłoszonych produktów Apple jako "napędzane sztuczną inteligencją". aby podkreślić, że firma pracuje nad tą technologią od kilku lat. Wcześniej Apple często używało terminu "uczenie maszynowe" zamiast sztucznej inteligencji. Cook wskazał na obecne funkcje wykorzystujące technologię sztucznej inteligencji Apple, w tym narzędzie do śledzenia dłoni w Vision Pro i alerty tętna na zegarku Apple Watch. Podkreślił również możliwości sztucznej inteligencji chipów Apple zintegrowanych z MacBookami.

AAPL

Apple

AAPL
$191.60 $1.62 +0.85%
Target Price
190.69 (-0.47% Downside)

"Istotną częścią sztucznej inteligencji jest łączenie się z życiem naszych użytkowników w celu wykonywania różnych zadań, od codziennych czynności po podstawowe funkcje" wyjaśnił Cook. "Sztuczna inteligencja pozwala Apple Watch pomagać w śledzeniu treningów, automatycznie rozpoznając, czy jesteś na spacerze, czy pływasz. Pozwala iPhone'owi wezwać pomoc w razie wypadku samochodowego".

Apple zazwyczaj prezentuje nowe produkty i funkcje oprogramowania w czerwcu na corocznej konferencji deweloperów, sugerując potencjalne zapowiedzi związane ze sztuczną inteligencją w przygotowaniu.

Na spotkaniu akcjonariusze odrzucili również propozycję, która zmusiłaby Apple do sporządzenia raportu na temat zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją. Propozycja, przedstawiona przez AFL-CIO Equity Index Funds, ma na celu wymuszenie publikacji wytycznych etycznych dotyczących sztucznej inteligencji. Apple sprzeciwił się tej inicjatywie, twierdząc, że ujawniłaby ona tajemnice handlowe.

Oprócz odrzucenia propozycji raportu na temat sztucznej inteligencji, akcjonariusze zatwierdzili radę powierniczą Apple, witając byłą dyrektor generalną Aerospace Wandę Austin w miejsce odchodzącego Ala Gore'a i Jamesa Bella. Akcjonariusze zatwierdzili również audytorów i wynagrodzenia kadry kierowniczej. Pięć oddzielnych propozycji niezależnych akcjonariuszy sprzeciwiających się stanowisku Apple zostało odrzuconych.

Wydarzenia te podkreślają strategiczny nacisk Apple na technologię sztucznej inteligencji i jego zaangażowanie w wykorzystanie jej potencjału dla przyszłych innowacji.

Jak dotąd akcje nie radziły sobie dobrze w porównaniu z innymi gigantami technologicznymi, Apple nie zwiększyło ATH. Jednak jak zawsze, moim zdaniem, z pewnością nie powiedział ostatniego słowa. Przynajmniej te okulary Vision Pro będą interesujące, aby zobaczyć, jak sprawy wokół nich ewoluują. Ja nadal trzymam się Apple i gdyby jeszcze spadło, to nie bałbym się nawet kupić. 😊


Bardzo fajny artykuł i dzięki za info. Jestem bardzo ciekawy jak to będzie wyglądało, ale tak jak pisał tutaj Łukasz, Apple wypuszcza coś wtedy kiedy jest tego naprawdę pewne.

Dokładnie, dlatego nawet jakby teraz poszedł na dno, to wcale się nie martwię, a wręcz przeciwnie, niech po prostu odejdzie, bo znowu wróci na swoje ATH, o to się nie martwię.

Dokładnie i myślę o zakupie większej ilości po obecnej cenie.

@augustrutkowski zobaczę jak się zachowa w przyszłym tygodniu i jakie będą wieści, jeśli trend znowu pójdzie w górę to pewnie kupię i nie będę czekał na niższe wartości, ale w przeciwnym razie poczekam.

Jestem jej ciekawa:)

Również 👍

To będzie humanoid

Może nie byłbym zaskoczony. 😁