S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Prezes Meta Platformy Mark Zuckerberg bohatersko toruje drogę światu Metavers

Platforma Meta $FB+0.5%, znana wcześniej jako Facebook, odnotowała w ciągu tygodnia wzrost akcji o 8,89% po ogłoszeniu dobrych wyników kwartalnych i wzroście liczby użytkowników. Nieco mniej pocieszający jest jednak projekt metawersji firmy, Reality Labs, który w pierwszych trzech miesiącach roku nadal borykał się z problemami, tracąc 2,96 miliarda dolarów. Dyrektor generalny firmy i główny promotor projektu jest jednak przekonany o przyszłości tego segmentu, który w ciągu najbliższej dekady czeka znacząca zmiana. Oto, co na razie wiemy na ten temat.

Prezes Mark Zuckerberg

Najnowsze straty są następstwem utraty ponad 10 miliardów dolarów spalonych w projekcie metaverse w 2021 roku, ale dyrektor generalny Mark Zuckerberg nie jest zmartwiony. Mówi, że jest to część planu budowy metawersum w ciągu następnej dekady.

"Skupiamy się na największych możliwościach i wyzwaniach dnia dzisiejszego, ale uważam, że ważne jest również budowanie podstaw dla następnej ery technologii społecznościowych" - powiedział Zuckerberg podczas środowej konferencji prasowej.

Meta uruchomiła również aplikację VR o nazwie Horizon Worlds, którą Zuckerberg nazywa "centralnym punktem" swojej strategii metawersji. Jeszcze w tym roku firma planuje także udostępnić internetową wersję Horizon Worlds, aby użytkownicy nieposiadający zestawów słuchawkowych VR mogli zapoznać się z jej ofertą.

https://youtu.be/02kCEurWkqU

Jednak dopóki produkty te nie trafią na rynek i nie rozpowszechnią się w znaczący sposób, nie będą generować przychodów ani zysków, które firma mogłaby wnieść do swojej działalności. Ponadto Zuckerberg przyznał, że ze względu na rosnące inwestycje Metaverse, ogólna rentowność Mety w 2022 roku nie będzie tak wysoka, jak mogłaby być.

Zuckerberg stoi przed niezwykle trudnym zadaniem. Ale jeśli on nie potrafi tego zrobić z Metą, to kto inny? W ciągu następnej dekady powinniśmy być świadkami powstania nowego wirtualnego świata, który dziś wielu osobom trudno sobie wyobrazić. Nic podobnego nie zostało wcześniej zrobione, dlatego projekt wymaga dużo czasu, cierpliwości, a przede wszystkim środków finansowych, ale Meta ma ich aż nadto.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet