S&P 500 ^GSPC 5,010.62 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Zamknięcie rządu USA - ponownie przełożone.

Ustawodawcy szybko zażegnali groźbę weekendowego zamknięcia rządu, przyjmując krótką ustawę w Izbie Reprezentantów, a następnie w Senacie. Umowa pozwoli na finansowanie niektórych części rządu, ale tylko przez tydzień.

Posunięcie to ma na celu kupienie czasu na negocjacje, ale umowa nadal stoi w obliczu napiętego harmonogramu. Uzgodniona część finansowania obejmuje kluczowe agencje rządowe, ale pozostałe ustawy zostaną omówione przed 22 marca.

( 22 marca to ostateczny termin dla pozostałych sześciu ustaw, które są niezbędne do funkcjonowania rządu. Ustawy te obejmują niektóre z najbardziej kontrowersyjnych obszarów rządu, takich jak Pentagon, Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego i sam Biały Dom. Jeśli ustawy te nie zostaną uchwalone do tego czasu, istnieje ryzyko zamknięcia tych agencji rządowych i usług. Termin ten stanowi ważny termin dla ustawodawców próbujących rozwiązać różnice i osiągnąć porozumienie w sprawie finansowania rządu.)

Podziały polityczne dotyczące poprawek politycznych utrudniają negocjacje. Republikanie forsują priorytety, takie jak finansowanie Planned Parenthood, podczas gdy Demokraci są temu przeciwni.

Póki co, to tylko krótki komunikat podczas piątkowej debaty. Chcę to powtórzyć, ponieważ uważam, że jest to dość ważne i powinno się o tym mówić, a nie tylko o konkretnych działaniach. Cały marzec będzie kręcił się wokół tego tematu, więc postaram się zawsze dodawać do tego informacje. 😊


Dzięki za post, zupełnie o tym zapomniałem:)

Dzięki, ja też. Ale teraz w marcu usłyszymy o tym więcej, tak myślę. 😊

Pewnie tak, ale jestem ciekaw, jak ten rok będzie wyglądał w USA pod względem politycznym

@zuziajedynak Ja też, zwłaszcza jeśli Trump wygra.

Czy on znowu tu jest? Jakoś to przegapiłem. 😂

Teraz też jakoś zaniedbałem o tym wspomnieć, kolega mi zwrócił uwagę. Niestety tak, tutaj znowu i moim zdaniem w jakiś sposób się zgodzą lub zbliżą do tego i być może ponownie odepchną resztę. W tym roku w okolicach wyborów będą same obietnice i miejmy nadzieję spokój, rząd który by na to pozwolił pewnie nie odniósłby większego sukcesu. 😂

No cóż. 😂