Lider branży fintech jest o 70% niżej od ATH, czy to już czas na zakup?

Inwestorzy powinni być zadowoleni z pierwszego kwartału 2022 r., ponieważ najnowszy raport finansowy jest zwycięski dla lidera branży fintech. Ostatnio akcje spółek technologicznych bardzo ucierpiały. W sytuacji, gdy inflacja osiągnęła 40-letnie maksima, stopy procentowe mają wzrosnąć, a na świecie panują obawy związane z Rosją i Ukrainą, nastroje inwestorów zostały wywrócone do góry nogami, w wyniku czego niektóre spółki wysokiej jakości odnotowały wysokie spadki, a sytuacja ta może okazać się doskonałą okazją.

Budynek PayPal, o którym jest ten artykuł.

W rezultacie, firmy takie jak PayPal $PYPL+0.8%, która jest wysoce rentowna i ma dodatnie przepływy pieniężne, były ostatnio traktowane niewłaściwie. 27 kwietnia PayPal opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku, które powinny uspokoić sceptyków firmy zajmującej się płatnościami. Biorąc pod uwagę pozycję rynkową i perspektywy handlowe PayPal w długim okresie, inwestorzy powinni czuć się bardzo komfortowo kupując akcje na obecnych poziomach. W takich chwilach ważne jest, aby ignorować czynniki rozpraszające i skupić się na podstawach działalności danej firmy.

Co się stało w pierwszym kwartale?

Wyniki PayPal za pierwszy kwartał 2022 roku powinny zostać pozytywnie zinterpretowane przez inwestorów. Spółka odnotowała przychody w wysokości 6,5 mld USD oraz zysk na akcję w wysokości 0,88 USD, co jest w dużej mierze zgodne z szacunkami konsensusu. Łączna wartość płatności wzrosła w tym kwartale o 13% w stosunku do poprzedniego roku i wyniosła 323 mld USD. PayPal nadal borykał się z problemami po tym, jak eBay zamknął PayPal i przeszedł na własną platformę płatniczą. Po zakończeniu zmian akcjonariusze powinni zacząć dostrzegać wzrost wartości akcji. Zgodnie z wytycznymi prezesa Dana Schulmana na koniec 2021 roku, PayPal może spodziewać się, że do końca 2022 roku przestanie dostosowywać się do eBay.

Pomimo krótkoterminowych niepowodzeń, perspektywy PayPal na resztę 2022 roku są solidne. W tym roku analitycy prognozują przychody w wysokości 29,3 mld USD i 4,63 USD zysku na akcję, co oznacza wzrost o 15% w ujęciu rocznym. Biorąc pod uwagę ogromne rozmiary firmy PayPal i trudne dane porównawcze sprzed roku spowodowane pandemią, inwestorzy powinni być zadowoleni z szacunków. A biorąc pod uwagę solidny bilans firmy i solidne przepływy pieniężne, PayPal oferuje inwestorom wyjątkowe połączenie stabilności i wzrostu na dzisiejszym rynku, który jest pełen niepewności.

PayPal osiąga zyski

Wyrafinowanym inwestorom z pewnością podoba się obecnie wycena PayPala. Tytan branży fintech jest wyceniany na około 24-krotność prognozowanych zysków, co stanowi ponad 50% dyskonto w stosunku do historycznej średniej ceny do zysków (P/E) wynoszącej 53. Wszystkie zyski osiągnięte w czasie pandemii zostały utracone, a spółka jest obecnie notowana na najniższym poziomie od co najmniej pięciu lat. Liczby wskazują na to, że PayPal jest obecnie w lepszej sytuacji niż kilka lat temu, a mimo to akcje firmy notowane są na rekordowo niskimpoziomie.Jest to dość wyraźny sygnał kupna.

Na wykresie widać, jak gwałtownie spadła wartość akcji lidera branży fintech. Źródło.

Inwestorzy technologiczni żyją dziś na rynku kupującego. W ciągu ostatnich kilku miesięcy niektóre z najlepszych spółek na świecie znacznie straciły na wartości ze względu na czynniki makroekonomiczne lub niższe od przeciętnych wyniki kwartalne. Rozważni inwestorzy powinni potraktować negatywne nastroje panujące w sektorze technologicznym jako sygnał kupna. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, jak będziesz postrzegał tę firmę w przyszłości, ale spadek o tak duży procent w przypadku takiej firmy jest moim zdaniem naprawdę interesujący. Pisząc ten post, korzystałem z informacji zawartych w serwisach Fool, Yahoo Finance i Google Finance.

DISCLAIMER: To nie jest porada inwestycyjna.

Je čas na nákup?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.
No comments yet