S&P 500 ^GSPC
5,061.82
-1.20%
Tesla TSLA
$161.48
-5.59%
Nvidia NVDA
$860.01
-2.48%
Meta META
$500.23
-2.28%
Apple AAPL
$172.69
-2.19%
Microsoft MSFT
$413.64
-1.96%
Alphabet GOOG
$156.33
-1.80%
Amazon AMZN
$183.62
-1.35%

Płace w USA w lutym

Miły piątkowy wieczór, jak co miesiąc mamy raporty na koniec tygodnia dotyczące bezrobocia i widzę, że dziś liczby jeszcze nie spadły. Tak więc, w skrócie, raport pokazuje, że amerykańscy pracodawcy stworzyli 275 000 miejsc pracy w lutym, więcej niż oczekiwano według ekonomistów ankietowanych przez The Wall Street Journal, około 198 000. Stopa bezrobocia wyniosła 3,9%. Ekonomiści spodziewali się stopy na poziomie 3,7%.

Wiadomość jest pozytywna dla Fed, ponieważ pokazuje lekkie ochłodzenie na rynku pracy, a tego właśnie chce Jerome Powell i inni. Mimo to na koniec dnia indeksy wciąż spadały. Na przykład Nvidia zniwelowała zyski z początku dnia i do tej pory spadła o prawie 6%.

Czy dzisiejszy dzień jest tylko "realizacją zysków, drobną korektą", która jest normalna, czy też czeka nas kolejny tydzień odwrócenia hossy na giełdzie? 😊


Całkiem niezłe bezrobocie... Byłoby miło pójść trochę wyżej.

Dzięki temu Fed będzie w końcu bardziej skłonny do obniżenia stóp procentowych, a na przykład rynki akcji będą miały trochę oddechu.

Piątek nie był zbyt udany, sprzedałem kilka $CSPX-6.9% .L-0.3% na początku i kupiłem kilka $QS-6.9%, zrobiłbym lepiej, gdybym poczekał do końca. Zmniejszyłem jednak nieco zakupy QS, więc ogólnie tydzień jest w porządku.

Tak, nie był zielony. Ale mam nadzieję, że to tylko realizacja zysków / płynność i będziemy stopniowo iść dalej w górę, szum wokół AI jeszcze się nie skończył. Sprzedaż indeksu, dlaczego to zrobiłeś? ...Czy to był tylko handel, czy coś, ponieważ indeks ma długi termin, na pewno się doceni. A poza tym kupno $QS-6.9% nie znam spółki przyznam, ale jest tania co może być fajne.

Jeśli się nie mylę, może to być ich bateria https://smartmania.cz/porsche-mission-x-se-nejspise-dostane-do-vyroby-s-vykonem-1-500-koni-pujde-o-nejrychlejsi-model-znacky/

I można sobie wyobrazić, co by to oznaczało 🤞

Aby zebrać więcej pieniędzy na QS, zacząłem od sprzedaży ETF-u czystej energii ze stratą i ETF-u S&P z zyskiem, tak aby wynik był neutralny podatkowo. W ten sposób znacznie zmniejszyłem "bezpieczną" część portfela na rzecz QS. Uważam jednak, że ryzyko związane z QS jest mniejsze po tym, jak VW potwierdził funkcjonalność swoich próbek baterii, więc nadałem mu znacznie większą wagę w portfelu.

@edwardbartosz wow dzięki wielkie, sprawdzę to. 👍

@edwardbartosz To wygląda interesująco, sprawdzę to!