S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Wzrost aktywów kryptograficznych, ostatnie lepsze wyniki ATH na BTC

Miłego weekendu inwestorzy. Chociaż jesteśmy głównie witryną giełdową, kryptowaluty, dzięki funduszom ETF i firmom takim jak Coinbase, wkraczają do świata akcji, więc ponieważ robimy sobie przerwę od tradycyjnych rynków, przedstawimy wam trochę informacji na temat niedawnego wzrostu kryptowalut. 😊

Nowe fundusze ETF bitcoina przyciągnęły instytucjonalne napływy do kryptowalut, w wyniku czego niektóre byki kryptowalutowe oczekują 100 000 USD jako kolejnego poziomu dla BTC po tym, jak wiodąca kryptowaluta na krótko przekroczyła 70 000 USD po raz pierwszy w swojej historii w piątek.

Mark Connors, dyrektor ds. badań w firmie zarządzającej aktywami cyfrowymi 3iQ Corp, powiedział, że jego zdaniem bitcoin (BTCUSD) prawdopodobnie osiągnie nawet 100 000 USD przed kolejnym halvingiem - który spodziewany jest około 20 kwietnia.

Halving to mechanizm zapisany w algorytmie blockchain bitcoina, który kontroluje podaż monet, która ma limit 21 milionów. Dzięki halvingowi nagroda za wydobywanie bitcoinów zostaje zmniejszona o połowę, co oznacza, że górnicy otrzymają o 50% mniej tokenów za weryfikację transakcji. Zmniejszenie o połowę następowałoby po każdych 210 000 wydobytych bloków - lub mniej więcej co cztery lata - do momentu uwolnienia maksymalnej podaży bitcoinów.

Bitcoin wzrósł w tym roku, zanim został przecięty o połowę "ponieważ jesteśmy teraz w szoku popytowym, podczas gdy wszystko wcześniej dotyczyło szoku podażowego" - powiedział Connors w piątek podczas wywiadu dla MarketWatch.

Inwestowanie w BTC rozszerzyło się w tym roku dzięki funduszom ETF BTC. W międzyczasie BlackRock, który emituje te fundusze ETF, złożył w tym tygodniu poprawki do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, aby dodać bitcoiny do swojego funduszu Strategic Income Opportunities Fund (BSIIX) i Global Allocation Fund (MALOX).

"Te dokumenty złożone przez BlackRock pomagają wzmocnić argumenty przemawiające za bitcoinem w portfelu w celu uzyskania potencjalnych korzyści z dywersyfikacji i zwiększonych zwrotów" powiedział Charles Yu, wiceprezes ds. badań w Galaxy Digital.

"Prawdopodobnie znacznie większy wpływ na popyt na BTC będą miały drugorzędne skutki zatwierdzenia bitcoinowych funduszy ETF, ponieważ bitcoin prawdopodobnie zostałby dodany do ich portfeli przez szeroką gamę innych instrumentów inwestycyjnych (np. fundusze inwestycyjne, fundusze zamknięte i prywatne itp.) w ramach różnych celów i strategii inwestycyjnych" napisał Yu w piątkowej notatce.

Wraz ze wzrostem BTC, oczy zwrócone są również na ETH, który osiągnął poziom 4000 USD, ale wciąż czeka na swój szczyt 4 865 USD osiągnięty w listopadzie 2021 roku. Inwestorzy z niecierpliwością czekają na zatwierdzenie eterowego funduszu ETF.

Mimo to, nawet jeśli eterowy ETF zostanie zatwierdzony, "wpływ na rynek może być minimalny w porównaniu do bitcoina", zauważył zauważył Thomas Tang, wiceprezes ds. inwestycji kryptowalutowych w Ryze Labs. ETF wygenerował całkowity wolumen obrotu w wysokości 2 milionów dolarów w pierwszym dniu notowań, podczas gdy ProShares Bitcoin Strategy ETF, pierwszy ETF inwestujący w kontrakty terminowe na bitcoina, odnotował wolumen obrotu w wysokości ponad 1 miliarda dolarów podczas swojego debiutu, zauważył Tang.

Więc to tylko małe okienko, kiedy mamy weekend, który mamy w dziedzinie kryptowalut. Ponieważ mamy tu nowicjuszy, tym razem lepiej stwierdzę, że zdecydowanie nie jest to rekomendacja ani porada inwestycyjna i nie zapominajmy, że ta klasa aktywów jest nadal bardzo zmienna. Życzę więc udanego weekendu. 😊🍀


No comments yet