S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

🚀✨ Rady Joe Rosenfielda ✨🚀

Joe Rosenfield, legenda mezi investory a respektovaný manažer, nám zanechal neuvěřitelné ponaučení pro úspěšné investování. 📈🔍 Za mě to je top 6 základních pravidel a znalostí, které by měl každý investor znát a dodržovat, tak si je tu při sobotním večeru připomeňme a jestli vás někoho ještě něco napadne, tak to určitě napište do komentářů!

Trpělivé skládání: Joe proměnil 11 milionů dolarů na 1 miliardu dolarů. Držel skvělé společnosti desetiletími, nedělal krátkodobé obchody s akciemi. "Nechte akcie růst a nic nedělejte," říká. To je velmi důležité, každý z nás už určitě zažil nějakou krizi na akciových trzích, tak víte, že se z toho trhy většinou nějak oklepou. Proto je důležité si sedět na rukách a neprodávat zbytečně ztrátové pozice!

Držte se dál od obchodování: Joe také radí, aby se začátečníci vyhnuli častým obchodům, a spíš si vybudovali stálé a stabilní portfolio.

Kupujte skvělé společnosti a držte se jich: Joe litoval prodeje Intelu s výnosem 4,483 %. "Byla to největší chyba. Akcie měly hodnotu miliard." To nám značí, že pokud nějaké společnosti fakt věříte a věříte i jejich obchodnímu modelu, tak se akcií určitě nezbavujte i naopak svoji pozici v takové společnosti jen navyšujte!

Neznepokojujte se poklesem cen akcií: Joeova filozofie - "Proč bych si měl dělat starosti?" Pokles cen berme jako součást investiční hry.

Investujte za účelem: Joe chtěl, aby jeho peníze posloužily k něčemu dobrému. Věnoval je Grinnell College, kde léta spravoval finance. A tak přicházím s otázkou, co vás přimělo k investování? Ať už zajištění lepší budoucnosti, přivýdělku, spoření pro děti či na důchod, co je vaší největší motivací?

Neprodávejte: Pokud najdete skvělou investici, buďte trpěliví a vyhýbejte se emočním rozhodnutím. Joe investoval s analýzou a bez emocí.

Z těchto rad si určitě každý vezme to svoje, jaké jsou pro vás ty nejdůležitější? 💼📊


No comments yet