S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Porady Joe Rosenfielda 🚀✨🚀

Joe Rosenfield, legenda wśród inwestorów i szanowany menedżer, pozostawił nam niesamowite lekcje skutecznego inwestowania. 📈🔍 Dla mnie jest to 6 podstawowych zasad i wiedzy, które każdy inwestor powinien znać i których powinien przestrzegać, więc przypomnijmy je sobie tutaj w sobotni wieczór, a jeśli komuś przyjdzie coś do głowy, koniecznie opublikuj to w komentarzach!

Cierpliwe składanie: Joe zamienił $11 w $1 milion, a następnie $1 milion w $1 miliard. Trzymał świetne firmy przez dziesięciolecia, nie robił krótkoterminowych transakcji giełdowych. "Pozwól akcjom rosnąć i nie rób nic." mówi. To bardzo ważne, jestem pewien, że każdy z nas przeszedł przez jakiś kryzys giełdowy, więc wiesz, że rynki zwykle jakoś się odbijają. Dlatego ważne jest, aby siedzieć z założonymi rękami i nie sprzedawać niepotrzebnie stratnych pozycji!

Trzymaj się z dala od handlu: Joe radzi również początkującym, aby unikali częstych transakcji i raczej budowali stały i stabilny portfel.

Kupuj świetne spółki i trzymaj się ich: Joe żałował sprzedaży Intela ze stopą zwrotu 4,483 %. "To był największy błąd. Akcje były warte miliardy". To mówi nam, że jeśli naprawdę wierzysz w firmę i wierzysz w jej model biznesowy, zdecydowanie nie powinieneś pozbywać się akcji, ale zwiększyć swoją pozycję w firmie!

Nie przejmuj się spadkiem ceny akcji: FilozofiaJoe -... "Dlaczego miałbym się martwić?". Potraktuj spadek ceny jako część gry inwestycyjnej.

Inwestuj w określonym celu: Joe chciał, aby jego pieniądze zostały dobrze wykorzystane. Przekazał je Grinnell College, gdzie przez lata zarządzał finansami. I tak dochodzę do pytania, co sprawiło, że chciałeś zainwestować? Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie lepszej przyszłości, zarobienie dodatkowych pieniędzy, oszczędzanie dla dzieci czy oszczędzanie na emeryturę, jaka jest Twoja największa motywacja?

Nie sprzedawaj: Jeśli znajdziesz świetną inwestycję, bądź cierpliwy i unikaj emocjonalnych decyzji. Joe inwestował z analizą i bez emocji.

Jestem pewien, że każdy może skorzystać z tych wskazówek, jakie są dla Ciebie najważniejsze? 💼📊


Czy są jakieś źródła na temat tego, jak zamienił 11$ w milion?;)

Dzięki za ostrzeżenie i przepraszam za błąd... zamieniłem $11 milionów na $1 miliard, zaraz to naprawię!