S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

🚀✨ Joe Rosenfield'ın tavsiyesi ✨🚀

Yatırımcılar arasında bir efsane ve saygın bir yönetici olan Joe Rosenfield, başarılı yatırım için bize inanılmaz dersler bıraktı. 📈🔍 Bana göre bunlar, her yatırımcının bilmesi ve uygulaması gereken en önemli 6 temel kural ve bilgidir, bu nedenle Cumartesi gecesi burada bunları kendimize hatırlatalım ve başka bir şey düşünebilen varsa, yorumlarda yayınladığınızdan emin olun!

Sabırlı Katlama: Joe11 doları önce1 milyondolara, sonra da 1 milyondoları 1milyar dolara dönüştürdü . Büyük şirketleri onlarca yıl elinde tuttu, kısa vadeli hisse senedi alım satımları yapmadı. "Bırakın hisse senedi büyüsün ve hiçbir şey yapmayın." diyor. Bu çok önemli, eminim hepimiz bir tür borsa krizi yaşamışızdır, bu yüzden piyasaların genellikle bir şekilde geri döndüğünü bilirsiniz. İşte bu yüzden eliniz kolunuz bağlı oturmak ve gereksiz yere kaybettiğiniz pozisyonları satmamak önemlidir!

Ticaretten uzak durun: Joe ayrıca yeni başlayanlara sık sık alım satım yapmaktan kaçınmalarını ve bunun yerine sabit ve istikrarlı bir portföy oluşturmalarını tavsiye ediyor.

Harika şirketler satın alın ve onlara sadık kalın: Joe, Intel'i getiri ile sattığına pişman oldu 4,483 %. "Bu en büyük hataydı. Hisseler milyarlarca dolar değerindeydi." Bu bize, bir şirkete gerçekten inanıyorsanız ve iş modeline güveniyorsanız, kesinlikle hisse senedinden kurtulmamanız, aksine şirketteki pozisyonunuzu artırmanız gerektiğini söylüyor!

Hisse fiyatındaki düşüş sizi telaşlandırmasın: Joe'nun felsefesi - "Neden endişelenmeliyim?" Fiyat düşüşünü yatırım oyununun bir parçası olarak düşünün.

Bir amaç için yatırım yapın: Joe parasının iyi bir amaç için kullanılmasını istedi . Parasını yıllarca finansmanını yönettiğiGrinnell College'a bağışladı . Ve böylece şu soruya geliyorum: Yatırım yapmak istemenize ne sebep oldu? İster daha iyi bir geleceği güvence altına almak, ister ekstra para kazanmak, ister çocuklarınız için birikim yapmak ya da emeklilik için tasarruf etmek olsun, en büyük motivasyonunuz nedir?

Satmayın: Harika bir yatırım bulursanız sabırlı olun ve duygusal kararlardan kaçının. Joe analizle ve duygusallıktan uzak bir şekilde yatırım yaptı.

Eminim herkes bu ipuçlarından kendi tavsiyelerini çıkarabilir, sizin için en önemlileri hangileri? 💼📊


No comments yet