S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Przegapiłeś Amazon? 3 najlepsze akcje wzrostowe, które Ci to wynagrodzą

Amazon przyniósł inwestorom ogromne zyski, ale nie jest to jedyna duża szansa w handlu elektronicznym, która pojawia się obecnie na rynku. Co więcej, Amazon już przyniósł inwestorom ogromne zyski, więc być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się innym firmom, które jeszcze tego nie zrobiły.

Etsy

Gigant handlu elektronicznego Amazon $AMZN+0.0% jest jedną z najlepiej radzących sobie akcji, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynkach publicznych.

Gdybyś kupił akcje spółki w dniu jej pierwszej oferty publicznej (IPO) w 1997 r. i utrzymał je, osiągnąłbyś zwrot w wysokości ponad 174 200%. Innymi słowy, inwestycja o wartości 10 000 USD wówczas byłaby warta 17,4 mln USD dzisiaj.

Ponieważ coraz więcej pieniędzy wydaje się w Internecie, warto przyjrzeć się innym firmom z tego sektora, które mogłyby przynieść nam upragnione zyski. W tym artykule przyglądam się trzem firmom, które moim zdaniem są kandydatami do przejęcia inicjatywy e-commerce.

1) Sea Limited $SE+0.6%

Firma Sea Limited z siedzibą w Singapurze jest zainteresowana trzema sektorami gospodarki cyfrowej.

 1. Handel elektroniczny
 2. Segment gier komputerowych
 3. Działalność płatnicza (Sea Money)

Wspólnie udało im się w ostatnich latach osiągnąć zadziwiający wzrost.

https://twitter.com/SeekingAlpha/status/1519850745369022464

1 Segment handlu elektronicznego -> opiera się na swojej hybrydowej platformie detalicznej Shopee. Ułatwia ona transakcje między konsumentami oraz między firmami i stała się najlepiej ocenianą aplikacją na świecie pod względem liczby pobrań w kategorii zakupów.

 • Odnosi sukcesy w krajach rozwijających się, takich jak Brazylia, gdzie w czwartym kwartale 2021 r. aplikacja Shopee odnotowała 400% wzrost zamówień brutto w ujęciu rok do roku.
 • Za cały rok 2021 segment e-commerce firmy Sea Limited osiągnął 5,1 mld USD przychodów, a firma prognozuje, że będzie jeszcze lepiej.

2. Segment gier jest prowadzony przez dział rozwoju Garena, który jest odpowiedzialny za stworzenie mobilnej gry battle royale Free Fire, która zdobyła ponad 1 miliard pobrań.

 • Mimo że gra została wydana prawie pięć lat temu, nadal jest jedną z najlepiej zarabiających gier mobilnych na rynku.
 • W 2021 roku segment gier hazardowych Sea Limited podwoił swoje przychody w stosunku do roku 2020, osiągając poziom 4,3 mld USD.

3 Segment cyfrowych usług finansowych, w którym znajduje się gra Sea Money, wzrósł w ciągu roku o 671%, choć w 2021 roku stanowił mniej niż 5% całkowitych przychodów Sea Limited.

https://www.youtube.com/watch?v=oyCYknMle_U

Mimo że Sea Limited ma jeszcze przed sobą długą drogę do osiągnięcia rocznych przychodów Amazona na poziomie 469 mld USD, generuje wystarczający wzrost, aby stać się dużą i dobrze postrzeganą firmą w gospodarce cyfrowej, zwłaszcza w regionach geograficznych takich jak Azja.

2) Etsy inc. $ETSY-0.2%

Przez długi czas inwestorzy sądzili, że Amazon zniszczy mały rynek Etsy, na którym sprzedawcy mogą sprzedawać towary nie będące towarem, kreatywne i wykonane ręcznie.

 • Etsy stało się firmą dominującą w tego rodzaju handlu elektronicznym, z prawie 13,5 miliardami dolarów sprzedaży na swojej platformie w 2021 roku.
 • Pozycja Etsy jako lidera w tym obszarze była możliwa dzięki temu, że na platformie pojawiało się coraz więcej sprzedawców, którzy do końca 2021 roku osiągnęli liczbę 7,5 miliona. Przyciągnęło to uwagę i kupujących.

https://twitter.com/Etsy/status/1519687130049568769

Na koniec 2021 r. firma miała ponad 96 mln aktywnych kupujących, z czego 36 mln to kupujący powtarzający się, a 8 mln to kupujący zwyczajowo - użytkownicy, którzy wydali 200 USD lub więcej i robili zakupy przez sześć lub więcej dni w ciągu ostatniego roku. Liczba kupujących wzrosła o ponad 200% w porównaniu z rokiem ubiegłym

 • Jeśli jednak sprzedawcy odejdą, może to mieć bardzo zły wpływ na działalność Etsy.
 • Ryzyko to ujawniło się po tym, jak 14 000 sprzedawców rozpoczęło strajk w proteście przeciwko podniesieniu stawek abonamentowych w serwisie Etsy. (Udział, jaki firma pobiera z każdej transakcji, wzrósł o 1,5%)

https://www.youtube.com/watch?v=cPjlbNLDbC8&t=166s

Etsy jest wyceniane 7,4-krotność sprzedaży i zaledwie 34-krotność zysków, co stanowi rozsądną wycenę, biorąc pod uwagę jego dominującą pozycję, i oczekuje się, że w najbliższych latach przyniesie ponadprzeciętne zyski.

3. Global-e Online $GLBE+2.5%

Global-e pomaga w prowadzeniu działalności międzynarodowej, ponieważ w każdym nowym kraju sprzedawcy muszą radzić sobie z barierami językowymi i różnicami kulturowymi, takimi jak preferowane opcje płatności i metody wysyłki. Muszą także zajmować się kwestiami prawnymi, takimi jak cła importowe i zagraniczne podatki od sprzedaży. Do tego właśnie służy Global-e

 • Platforma integruje się z cyfrowym sklepem handlowca i optymalizuje go dla klientów międzynarodowych w zależności od rynku.
 • Obsługuje różne języki, waluty i metody płatności na 200 rynkach docelowych.
 • Firma upraszcza również logistykę dzięki usługom świadczonym przez rozbudowaną sieć firm spedycyjnych oraz zajmuje się obliczaniem i przekazywaniem należności celnych i podatkowych z tytułu importu.
Global-e

Ta propozycja wartości przyczyniła się do silnego przyjęcia się firmy.

 • W 2021 r. baza klientów Global-e wzrosła o 63% do 650 sprzedawców, a przeciętny klient wydał o 52% więcej.
 • Z kolei przychody wzrosły o 80% do 245 mld USD, a firma wygenerowała dodatnie wolne przepływy pieniężne w wysokości 29 mln USD, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=wgCI6m1nykI

Firma Forrester Research szacuje, że do końca 2023 r. wartość rynku transgranicznego handlu elektronicznego wyniesie 736 mld dolarów. To stwarza dla Global-E ogromną szansę. W miarę przyłączania się kolejnych sprzedawców, Global-E uzyskuje więcej danych na temat danego rynku, zwiększając tym samym swoją zdolność do zdobywania informacji, które podnoszą jego wartość.

To, czy wskoczysz do e-handlu, mimo że ceny są teraz stosunkowo niskie (możesz kupować taniej), to Twój wybór, ale myślę, że szkoda byłoby nie zajrzeć do przynajmniej jednej z tych firm :)


No comments yet