S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Indie uzavřela dohodu o obchodu ohledně 100 miliard USD.

Malé okénko ze světa, ať nejsme jen v USA stále. Indie zruší většinu cel vůči čtyřem zemím v Evropě v rámci „předělové“ dohody, která má přinést investice v hodnotě 100 miliard dolarů během 15 let a jednu miliardu pracovních míst pro pátou největší ekonomiku světa.

Obchodní dohoda se zeměmi Evropského sdružení volného obchodu, které nejsou součástí EU, byla podepsána před všeobecnými volbami v zemi, které se mají v příštích několika měsících uskutečnit, což může dát premiérovi Narendrovi Modimu třetí funkční období v řadě.

Indická vláda v posledních několika letech dokončila řadu významných obchodních dohod a dohoda s Británií se připravuje.

Toto „znamená nový obrat a předěl v bilaterálním vztahu mezi Indií a zeměmi [Evropského sdružení volného obchodu] Švýcarskem, Islandem, Norskem a Lichtenštejnskem,“  uvedl Indický premiér Narendra Modi na sociálních sítích.

Indie očekává, že tato dohoda o volném obchodu podpoří její klíčové exporty v oblasti IT služeb, obchodních služeb, audiovizuálních služeb.

Dohoda také obsahuje ustanovení o vzájemném uznávání v odborných službách, jako je ošetřovatelství, autorizovaní účetní a architekti, dle prohlášení indické vlády.

Už několikrát jsme se tu bavili o růstu na tomto trhu, jak se na díváte nyní a případně skrze ETF investujete do tohoto trhu? 📈 Pokud ano, zajímají mě jaké máte ETF u jakých brokerů? 😊


Hodně zajímavý článek děkuji ti za něj.🙏

Již nějakou dobu jedu v ETF $NDIA.L-0.8% 🥳

Po menších částkách také :) pro mě je to zajímavé pro diverzifikaci

Kupuji DCA metodou tohle ETF $FRIN.L+0.0% Líbí se mi i díky nejmenšímu poplatku za správu

Partner

ahoj, taky tak :)

Indie je velmi zajímavým trhem již nyní. Budoucnost by jí mohla přinést další skvělé zhodnocení. Aktuálně v ní zainvesdtováno nemám, ale už nějkaou dobu nad tím přemýšlím.

Díky, mrknu :)

Díky Tome za video, teď jsem dokoukal. Tento kanál znám také a určitě na tom něco je. Já osobně nepropaguji Indii, ale je to zase fakt, že ten růst tam je a ano, jak říká, neznámená růst HDP = růst akcií, ale když vezmu články, které mluví o tom, kam Indie expanduje, s kým otevírá všechno trhy, dále jaké světové společnosti, a pak hlavně ty USA chtějí do Indie proniknout, tak i když ano, jak říká, P/E je vysoko už, dle srovnání ve videu, tak právě že ač je HDP růstové a nesouvisí to s akciemi, tak ale u různých sektorů by stále ještě nějaký růst mohl být ne? ...když se jim trh otevírá a různé nové spolupráce, tím i jednotlivé společnosti budou získávat více obchodů. Proto ten článek, ale i pro mě ten trh je složitý a neznám jej tak, takže nepřikládám mu nějakou velkou váhu ve svém portfoliu. 😊

@lukasandel presne si to zhodnotil, ja som tym jeho videom tiez nechcel povedat, ze India nie. Ale ze treba opatrne a ked sa o nej uz hovori a pise vsade, vacsinou je neskoro. Rozumej, nizsi vynos ako si clovek mysli alebo predstavuje. V ramci inych etf mam zastupenu aj indiu, ale v malom pomere. :)

@tommorgen Souhlasím s Tebou, takto i jinde to vnímám, že když už se o něčem moc mluví, tak opatrně a chce se na to i podívat, aby to nebylo třeba jen FOMO. U té Indie FOMO nevidím, protože tam je pravda, že ty spolupráce a obecně dveře k nim se otevírají a vzniká tam stále dost nových dohod, ale určitě ten hlavní růst už je v ceně, na druhou stranu, když už by nemělo být nějak nic velkého, tak to vidím jako i stabilnější, protože se to bude ještě rozvíjet dlouho a ta politika je tomu nakloněná, ale třeba někde jako v Číně, kde jsou pořád nějaké dohady a boje na dálku s USA, tam se toho trhu bojím více, než v Indii. 😊

@lukasandel ano, asi takto to tiež vidím, ak mam viac diverzifikovat mimo USA a EU, tak v mensom skor India ako Cina :)

Taky by mě zajímalo nějaké ETF na Indii, kdyby někdo už investoval.

skus tu aj preco ano a nie do Indie. https://www.youtube.com/watch?v=BUfZdbtfuLA&t=5s