S&P 500 ^GSPC
5,075.61
-0.05%
Alphabet GOOG
$137.08
-2.16%
Tesla TSLA
$202.87
+1.57%
Apple AAPL
$180.72
-1.05%
Nvidia NVDA
$783.42
-0.46%
Amazon AMZN
$173.76
+0.13%
Meta META
$486.59
-0.09%

Společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta opět zvýšila svůj podíl v této výjimečné společnosti

Čím je tento víkend pro akcionáře tak mimořádný? Poprvé od roku 2019 se společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta rozhodla opět uspořádat výroční schůzi akcionářů osobně. Jedná se u událost, která přitahuje desítky tisíc lidí z celého světa. Zde je něco málo, o jedné společnosti, kterou Buffett a jeho partneři Berkshire už léta vychvalují a opět v ní navýšili svůj podíl. 

Warren Buffett přezdívaný Věštec z Omahy 

Buffett na sobotním výročním shromáždění akcionářů prozradil, že jeho společnosti Berkshire Hathaway $BRK-B+0.9%, v prvním čtvrtletí zvýšila svůj podíl ve společnosti Apple $AAPL-1.0%.  

"V prvním čtvrtletí jsme skutečně nakoupili o něco více akcií společnosti Apple a Apple zase vykoupil některé z ostatních akcionářů," řekl Buffett během diskuse o hodnotě zpětného odkupu akcií. Neupřesnil přesně o kolik, ale Berkshire v polovině května poskytne aktuální informace o svém akciovém portfoliu k 30. březnu.

Ke konci prosince vlastnila Berkshire 908 milionů akcií společnosti Apple v hodnotě 161 miliard dolarů. Na konci března měl její podíl ve společnosti Apple hodnotu 159 miliard dolarů podle výsledků hospodaření za první čtvrtletí. A to i přes 2% pokles akcií v posledním čtvrtletí, což naznačuje, že svou pozici mírně navýšila.

https://twitter.com/JanTomanekFio/status/1520427678981140482

Apple je zdaleka nejhodnotnější pozicí v akciovém portfoliu Berkshire, které mělo na konci března hodnotu 391 miliard USD. Berkshire je největším individuálním akcionářem společnosti Apple s více než 5% podílem.

Buffett během schůze vyzdvihl zpětný odkup akcií společnosti a poznamenal, že zvyšuje podíl Berkshire ve společnosti bez jakýchkoli nákladů pro Berkshire. Již dříve vyzdvihl společnost Apple jako jeden z nejlepších podniků, které zná, pochválil generálního ředitele společnosti Apple Tima Cooka jako fantastického manažera a ve svém výročním dopise ji zařadil mezi "čtyři obry" společnosti Berkshire, spolu s pojišťovnictvím, železniční společností BNSF Railway a energetickou společností Berkshire Hathaway.

Během sobotního srazu akcionářů toho samozřejmě zaznělo mnohem více. Apple je ale pro Buffetta stěžejní záležitost a tak jsem o tom musel napsat. Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční dohodnutí je jen ve vašich rukách. Informace přímo z místa, které jsem pro účely tohoto článku použil přinesl portál BusinessInsider. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Autor @spritely22 má karmu 472 a je členem této komunity od 17/11/2021. Pokud sem podle vás tento příspěvek nepatří, kontaktujte moderátory. V opačném případě se neváhejte pustit do diskuze. Jsem bot a toto je automatická zpráva.

Nejsem si jistý jestli nákup Apple je nejlepší volba na takových valuacich a jeste k tomu jak velkou pozici už maji, ale asi dobře vědí co kupují.

Také si tím nejsem jistý, ale asi jsou o tom přesvědčení :)

Též jsem se nad tou valuací chvilku pozastavil, osobně bych teď $AAPL-1.0% nekupoval...

Buffett se konečně po dlouhé době zbavuje hotovosti, to je dobré vidět :))

konglomerát Berkshire Hathaway se dal opět do pohybu :d

Uvidíme, co bude dál :)

$AAPL-1.0% prostě miláček

to on je. Hlavně Buffett vlastně nemusí nic dělat a stejně stále vlastní větší a větší část společnosti, díky zpětnému odkupu akcií...

Pěkný příklad byl s tou AXP, kdy se za celou dobu držení díky odkupum jejich podil téměř zdvojnásobil:)

To je pravda :)

Ta pozice, kterou vlastní je opravdu enormní.