S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Miliarder Warren Buffett's Berkshire Hathaway po raz kolejny zwiększył swoje udziały w tej niezwykłej firmie

Co sprawia, że ten weekend jest tak wyjątkowy dla udziałowców? Po raz pierwszy od 2019 r. należąca do miliardera Warrena Buffetta firma Berkshire Hathaway po raz kolejny zdecydowała się na osobiste przeprowadzenie dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy. Jest to wydarzenie, które przyciąga dziesiątki tysięcy ludzi z całego świata. Oto kilka słów o firmie, którą Buffett i jego partnerzy z Berkshire od lat cenią i w której po raz kolejny zwiększyli swoje udziały.

Warren Buffett, nazywany Wyrocznią z Omaha.

Buffett ujawnił na sobotnim dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy, że jego Berkshire Hathaway $BRK-B+0.4%, zwiększył w pierwszym kwartale swoje udziały w Apple $AAPL+1.7%.

"W pierwszym kwartale kupiliśmy trochę więcej akcji Apple, a Apple z kolei wykupiło część innych akcjonariuszy" - powiedział Buffett podczas dyskusji na temat wartości skupu akcji. Nie sprecyzował dokładnie, o ile, ale w połowie maja Berkshire przedstawi aktualizację swojego portfela akcji na dzień 30 marca.

Na koniec grudnia Berkshire posiadało 908 mln akcji Apple o wartości 161 mld USD. Na koniec marca wartość udziałów firmy w Apple wynosiła 159 mld USD, jak wynika z wyników finansowych za pierwszy kwartał. Dzieje się tak pomimo 2% spadku wartości akcji w ostatnim kwartale, co sugeruje, że firma nieznacznie zwiększyła swoją pozycję.

https://twitter.com/JanTomanekFio/status/1520427678981140482

Apple jest zdecydowanie najcenniejszą pozycją w portfelu akcyjnym Berkshire, który na koniec marca był wart 391 mld USD. Berkshire jest największym indywidualnym akcjonariuszem Apple, posiadającym ponad 5% udziałów w firmie.

Podczas spotkania Buffett pochwalił wykup akcji firmy, zwracając uwagę, że zwiększa on udział Berkshire w firmie bez ponoszenia kosztów przez Berkshire. Wcześniej zachwalał Apple jako jedną z najlepszych firm, jakie zna, chwalił prezesa Apple Tima Cooka jako fantastycznego menedżera, a w swoim dorocznym liście zaliczył Apple do "czterech gigantów" Berkshire, obok firm ubezpieczeniowych, BNSF Railway i firmy energetycznej Berkshire Hathaway.

Oczywiście o wiele więcej powiedziano podczas sobotniego zebrania akcjonariuszy. Apple jest jednak kluczową kwestią dla Buffetta, więc musiałem o tym napisać. Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie transakcje inwestycyjne leżą w Twoich rękach. Informacje pochodzące bezpośrednio ze strony internetowej, z której korzystałem przy pisaniu tego artykułu, zostały dostarczone przez BusinessInsider.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet