S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Wyniki i przyszłość Oracle $ORCL

Wczoraj mieliśmy wyniki tej firmy technologicznej, której nie chcę zbytnio przedstawiać ani nawet powtarzać konkretnych liczb. Wszystko można znaleźć tutaj, w opisie akcji https://bulios.com/ticker/ORCL a także we Flash News, konkretne liczby i nagrania z prezentacji wyników. 😊 To, co mi się podoba i interesuje mnie Twoje zdanie na temat przyszłości akcji, to współpraca.

Firma wzrosła dziś o około 13% w premarket i oczywiście wynika to z bardzo dobrych wyników, ale także ze współpracy z Nvidią.

Dlaczego partnerstwo między nimi jest dobre? Firma$ORCL+0.6% słynie zeswojej działalności w zakresie starszych baz danych, które są istotnym elementem IT dla dużych przedsiębiorstw na całym świecie.W ciągu ostatnich pięciu dekad firma stworzyła solidny ekosystem rozwoju oprogramowania.

Oracle Cloud Infrastructure wspiera programistów w tworzeniu potężnych aplikacji dla różnych środowisk. Niedawne partnerstwo strategiczne z firmą Nvidia ma na celu zwiększenie możliwości Oracle w zakresie sztucznej inteligencji i zaoferowanie przedsiębiorstwom usług o wysokiej wydajności, wzmacniając pozycję firmy w branży.

Współpraca z Nvidią wzmocni związek Oracle z nią, potencjalnie umożliwiając wyższe zyski, a pozytywny rozwój Nvidii może wpłynąć na akcje ORCL. Inwestycja w ORCL, która jest obecnie wyceniana na zaledwie jedną ósmą NVDA, oferuje inwestorom możliwość skorzystania z sukcesu giganta technologicznego.

Oprócz Nvidii, Oracle ma rosnącą bazę klientów, w szczególności McDonald's, Walmart i Uber.

ORCL

Oracle

ORCL
$120.62 $0.74 +0.62%
1 Day
+0.01%
5 Days
+0.53%
1 Month
-4.26%
6 Months
-10.25%
YTD
+7.89%
1 Year
+27.06%
5 Years
+113.52%
Max.
+177,340.26%

Dyrektor generalny Safra Catz powiedział, że Oracle spodziewa się nadal otrzymywać znaczące zamówienia na infrastrukturę chmurową ze względu na wysoki popyt na infrastrukturę AI Gen2 przewyższający podaż.

Pomimo szybkiej ekspansji centrów danych w chmurze, popyt nadal przekracza możliwości. Catz zauważył ponadto, że około 43% z 80 miliardów dolarów zaległości zostanie przekształconych w przychody w ciągu najbliższych czterech kwartałów.

Gdy popyt przewyższa podaż, ceny zazwyczaj rosną, co jest prawdą w przypadku rozwiązań chmurowych Oracle. Dobrze wróży to przyszłości akcji ORCL, wskazując na obiecujące perspektywy na przyszłość.

Podoba mi się ta wiadomość i wygląda bardzo pozytywnie. Sztuczna inteligencja to coś, czego nie możemy zatrzymać i wiele firm już z tego powodu wystartowało, ale tutaj uważam, że cena jest wciąż dość niska i może być potencjał. Co sądzisz o tej spółce? Oczywiście, kto trzymał wcześniej, więc gratulacje za dzisiejszy wzrost. 💰😁


Muszę przyznać, że spodziewałem się lekkiej korekty ceny podczas dzisiejszej sesji. Ta jednak nie nadeszła i wygląda na to, że będzie kontynuowana do nowych maksimów. Bardzo dobre wyniki. Tak to powinno wyglądać. Ale teraz jest dość rozciągnięty, jak większość rynku.

Zgadzam się, też się tego spodziewałem, po tym, jak CPI nie był taki, jak oczekiwano. Będę oglądał, bo podoba mi się raport, ale też wolałbym zobaczyć go wcześniej.

Jakoś wszystko poszło w górę po inflacji. Ale też nie dostałem akcji po lepszej cenie...

@mikolajstonkowicz Ja też nie do końca dobrze, może tak AMD ale wciąż tylko jedna mała pozycja. Aha i Blackrock jeszcze zdążył mnie nieźle złapać. Poza tym, chyba tak jak nie jest się latami na rynku, tak nie chce się od razu wierzyć, że trend już się odwrócił i też poczekałem dłużej, żeby mieć pewność, że jesteśmy poza krachami z 2022 roku.

@marekwronski tak, u mnie jest dość podobnie. Niektórym tytułom udało się ładnie załapać, ale większość, czyli praktycznie cały rynek po prostu uciekł... Te możliwości wciąż są i będą!

@mikolajstonkowicz Zgoda, teraz może się to wydawać banałem i sam zawsze muszę się z tym jakoś pogodzić, ale prawda jest taka, że zawsze będzie jakaś szansa na rynku ze względu na to, jak duży jest. 😊

@marekwronski Dokładnie. Ważne, żeby nie patrzeć na to, co nie wyszło zbyt długo, żeby nie wkurzać ludzi. Przy tradingu kluczem jest to, żeby po sprzedaży od razu wyłączyć wykres akcji i już się tym nie przejmować :)

@mikolajstonkowicz Super punkt na temat handlu, pójdę za tym, kiedy wpadnę w to bardziej. 😊