S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

Oracle'ın Performansı ve Geleceği $ORCL

Dün bu teknoloji şirketinin sonuçlarını aldık, ki bu şirket hakkında fazla bilgi vermek ve hatta belirli rakamları tekrarlamak istemiyorum. Hepsini burada, hisse senedi açıklamasında bulabilirsiniz https://bulios.com/ticker/ORCL Ayrıca Flash News'de, belirli rakamlar ve sonuç sunumlarının görüntüleri... 😊 Benim hoşuma giden ve hisse senedinin geleceği hakkındaki görüşünüzü merak ettiğim şey ise işbirlikleri.

Şirket bugün piyasa öncesi %13'lük güzel bir artış gösterdi ve elbette bu çok iyi sonuçlardan kaynaklanıyor, ancak aynı zamanda Nvidia ile yapılan işbirliğinden de kaynaklanıyor.

Aralarındaki ortaklık neden iyi? ORCL+0.5%,dünyanın dört bir yanındaki büyük işletmeler için önemli bir BT bileşeni olan eski veritabanı işiyle ünlüdür. Geçtiğimiz elli yıl boyunca, sağlam bir yazılım geliştirme ekosistemini teşvik etti.

Oracle Bulut Altyapısı, geliştiricilerin çeşitli ortamlar için güçlü uygulamalar oluşturmasını destekliyor. Nvidia ile yapılan son stratejik ortaklık, Oracle'ın yapay zeka yeteneklerini geliştirmeyi ve işletmelere yüksek performanslı hizmetler sunarak sektördeki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Nvidia ile yapılan işbirliği, Oracle'ın Nvidia ile olan ilişkisini güçlendirerek potansiyel olarak daha yüksek kârlar elde etmesini sağlayacak ve Nvidia'nın olumlu gelişmeleri ORCL hisselerini etkileyebilecek. Şu anda NVDA'nın sadece sekizde biri oranında fiyatlandırılan ORCL'ye yapılacak yatırım, yatırımcılara teknoloji devinin başarısından faydalanma fırsatı sunuyor.

Nvidia'ya ek olarak, Oracle'ın büyüyen bir müşteri tabanı var, özellikle McDonald's, Walmart ve Uber'i hedefliyor.

ORCL

Oracle

ORCL
$115.09 $0.56 +0.49%

CEO Safra Catz, Oracle'ın Gen2 AI altyapısına yönelik yüksek talebin arzı aşması nedeniyle önemli bulut altyapısı siparişleri almaya devam etmeyi beklediğini söyledi.

Bulut veri merkezlerinin hızla genişlemesine rağmen, talep kapasiteyi aşmaya devam ediyor. Catz ayrıca 80 milyar dolarlık birikimin yaklaşık %43'ünün önümüzdeki dört çeyrekte gelire dönüştürüleceğini belirtti.

Talep arzı aştığında fiyatlar genellikle yükselir ve bu durum Oracle'ın bulut çözümleri için de geçerlidir. Bu durum ORCL hisselerinin geleceği için iyiye işaret ediyor ve gelecek için umut verici bir görünüme işaret ediyor.

Bu haberi oldukça beğendim ve çok olumlu görünüyor. Yapay zeka durduramayacağımız bir şey ve pek çok şirket bu nedenle çoktan yükselişe geçti, ancak burada fiyatın hala oldukça düşük olduğunu ve potansiyel olabileceğini düşünüyorum. Bu şirket hakkında ne düşünüyorsunuz? Tabii ki daha önce kim tuttu, bu yüzden bugünkü büyüme için tebrikler. 💰😁


No comments yet