S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

SPLIT akcji powoduje wzrost wartości, a te 2 najlepsze akcje Warrena Buffetta na to czekają

Ostatnie spadki na rynku stworzyły okazję do kupienia z dyskontem niektórych czołowych akcji wspieranych przez Buffetta. Te wspierane przez Buffetta akcje są gotowe do przeprowadzenia w najbliższej przyszłości podziału akcji, co powinno spowodować wzrost ich wartości, a przynajmniej tak się ostatnio wydaje.

Dwie firmy, których właścicielem jest również sam Buffett, oczekują na podział udziałów.

Inwestorzy szukają porad u Warrena Buffetta w kwestii wyboru akcji. Ostatnio inwestorzy uwielbiają także splity akcji. Podział akcji na mniejsze jednostki o równoważnej wartości nie zmieni wartości wewnętrznej spółki bazowej, ale niższe ceny netto w dolarach mogą sprawić, że akcje staną się bardziej atrakcyjne dla szerszego grona inwestorów. Ponieważ w ostatnich latach aktywność przeciętnych inwestorów gwałtownie wzrosła, podziały akcji mogą sprawić, że akcje staną się bardziej przystępne cenowo, co prowadzi do dużych zysków dla niektórych spółek, nawet jeśli nie ma to żadnego wpływu na ich wartość wewnętrzną.

1. Amazon $AMZN-0.2%

Amazon po raz ostatni przeprowadził split akcji na początku września 1999 roku i od tego czasu zdefiniował kilka branż o dużym wpływie na rynek, osiągając doskonałe wyniki. Ze względu na niesamowite zyski, akcje Amazon są obecnie notowane po około 2 700 USD za akcję - jest to liczba, która czyni je jednymi z najbardziej wartościowych akcji na rynku z perspektywy dolara netto. Firma jest na dobrej drodze do przeprowadzenia w czerwcu splitu akcji w stosunku 20 do 1, który radykalnie obniży cenę akcji i sprawi, że staną się one bardziej przystępne dla przeciętnych inwestorów. Nie należy jednak traktować nadchodzącego ruchu jako oznaki, że akcje są drogie przy obecnych cenach.

Dział handlu elektronicznego firmy musiał zmierzyć się z trudnymi porównaniami wzrostu sprzedaży z okresami podwyższonej wydajności spowodowanej pandemią, ale Amazon kontynuuje mądre inwestycje, aby utrzymać swoją pozycję lidera w tej dziedzinie, a cały rynek handlu elektronicznego nadal ma szansę na ogromny wzrost w dłuższej perspektywie. Segment chmury obliczeniowej giganta technologicznego jest na dobrej drodze, aby nadal zapewniać silny, wysokomarżowy wzrost przychodów, a inicjatywy w takich kategoriach jak reklama cyfrowa, sztuczna inteligencja i robotyka powinny nadal wzmacniać firmę i przynosić dobre wyniki dla akcjonariuszy.

2. $RH+2.5%

RH to firma detaliczna specjalizująca się w wysokiej klasy artykułach wyposażenia wnętrz, która w ostatnich latach była jedną z najlepiej radzących sobie akcji w portfelu Berkshire Hathaway - nawet po znacznym spadku wyceny. W ciągu ostatnich pięciu lat przychody detalisty z segmentu high-end rosły w solidnym tempie, a wzrost zysków w tym segmencie był jeszcze bardziej imponujący. Koncentracja RH na rynku high-end pozwoliła na osiągnięcie wysokich marż i powinna być w stanie utrzymać tę przewagę w dłuższej perspektywie. Jednak firma, znana wcześniej jako Restoration Hardware, dokonuje obecnie poważnych inwestycji w celu pobudzenia kolejnych faz wzrostu, co oznacza, że w najbliższym czasie przychody mogą znacznie ucierpieć.

Chociaż wyjście poza główny segment geograficzny w Stanach Zjednoczonych i rozwój działalności na rynku europejskim wydaje się być naturalną koleją rzeczy, firma rozszerza swoją działalność o sprzedaż w pełni umeblowanych luksusowych domów i wprowadza na rynek luksusowy jacht, który można czarterować. Inwestorzy nie wydają się być zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji. Nawet po dużym wycofaniu akcji z obrotu giełdowego, akcje firmy nadal są notowane po około 344 USD za akcję, a kierownictwo planuje przeprowadzenie splitu akcji w stosunku 3:1 w nadziei na zwiększenie atrakcyjności akcji oraz pomoc w pozyskaniu i zatrzymaniu utalentowanych pracowników.

Kapitalizacja rynkowa firmy RH wynosi obecnie około 8 miliardów dolarów i jest wyceniana na poziomie około dwukrotności oczekiwanych tegorocznych przychodów i 13-krotności oczekiwanych tegorocznych zysków. Dysponuje również silnym bilansem, który może wykorzystać na wewnętrzne inicjatywy rozwojowe lub przeznaczyć na przejęcia, które mogą wzmocnić firmę i przyspieszyć jej rozwój. Cena akcji RH jest obecnie o około 55% niższa od rekordowego poziomu osiągniętego latem ubiegłego roku i wygląda na to, że akcje można kupić po okazyjnej cenie.

W mojej ocenie, jeśli nie chcesz inwestować w te spółki w oparciu o dane fundamentalne, może to być interesująca okazja do handlu, ponieważ rzeczywiście wydaje się, że po SPLIT ceny wzrosły przynajmniej na kilka dni. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Moim zdaniem przez jakiś czas będzie to pchać akcje Amazona w górę, ponieważ niektórzy inwestorzy indywidualni nie rozumieją, że nic się nie dzieje z wartością firmy, a jedynie doszło do SPLITU, ale widzą, że cena jest niższa, więc wskakują, a popyt na akcje rośnie i znajduje to odzwierciedlenie w cenie. Oczywiście jest to tylko moja opinia, a nie porada inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet