S&P 500 ^GSPC 5,031.76 +1.30%
Nvidia NVDA $798.43 +4.78%
Tesla TSLA $142.13 -3.35%
Alphabet GOOG $158.84 +2.00%
Amazon AMZN $177.40 +1.59%
Apple AAPL $167.02 +1.23%
Meta META $485.71 +0.96%
Microsoft MSFT $401.44 +0.58%

3 firmy produkujące samochody elektryczne, które się rozpadają

Adrian Nowak
14. 3. 2024
4 min read

Dekoniunktura na rynku pojazdów elektrycznych (EV) może być szansą dla odważnych inwestorów, ale nie wszystkie firmy są zbudowane tak samo. Rynek pojazdów elektrycznych to dziki wyścig i nie wszystkie akcje mają szansę przetrwać. Oto trzy akcje, których lepiej byłoby unikać.

Biorąc pod uwagę niepewne perspektywy i ryzyko, jakie stwarzają te spółki, ważne jest, aby dokładnie ocenić swoje strategie inwestycyjne i unikać podejmowania niepotrzebnego ryzyka.

LucidGroup $LCID-3.1%

Lucid Group, znany producent luksusowych pojazdów elektrycznych, ma jeszcze długą drogę do do rentowności. Analitycy nie spodziewają się, że firma osiągnie rentowność przed 2029, co oznacza, że inwestorzy powinni uzbroić się w cierpliwość. Przy stratach gotówkowych sięgających 653,8 mln USD w czwartym kwartale 2023 r. i rocznych straty w wysokości 2,8 miliarda dolarów ścieżka do rentowności Lucid jest wąska. Nawet przewidywana produkcja Lucid do 2024 r, zaledwie 9 000 pojazdów, podkreśla, że firma ma przed sobą jeszcze długą drogę.

LCID
$2.38 -$0.08 -3.06%
Fair Price: $8.11
Mcodco: 48.41%
Undervalued
Overvalued
Dostupné pouze členům Bulios Black

W porównaniu dokonkurentów, którzy spalają mniej gotówki i szybciej wprowadzili na rynek konkurencyjne pojazdy , Lucid musi stawić czoła Lucid poważne wyzwania. Z każdym sprzedanym pojazdem firma traci coraz więcej gotówki, co sugeruje, że pomimo potencjalnego wzrostu zamówień, straty mogą być jeszcze większe. Aby osiągnąć rentowność, Lucid musi znaleźć sposoby na zwiększenie marż i zmniejszenie strat.

LCID
$2.38 -$0.08 -3.06%

Podczas gdy niektórzy inwestorzy widzą potencjał w spadku cen akcji, inni są zaniepokojeni Niewystarczające finansowe spółki i niezrównoważoną trajektorię. Lucid stoi również w obliczu presją ze strony rynku walczącego o znalezienie równowagi między popytem a ceną, co może oznaczać dalsze trudności na drodze do rentowności.

FaradayFuture $FFIE-11.8%

Faraday Future, kolejna firma zajmująca się pojazdami elektrycznymi, stoi przed własnymi wyzwaniami. S luksusowy SUV FF 91.wyceniony na $309,000, firma stara się przemówić tylko do wąskiego segmentu. wąskiego segmentu rynku, co może być trudne w konkurencyjnym środowisku. Porównanie z konkurencją Tesla Model Xktórego cena zaczyna się od 80 000 USD, pokazuje wyzwania stojące przed FF 91 w zakresie przyciągania klientów.

Wyniki finansowe firmy Faraday Future są również powodem do niepokoju. Przy niemal zerowych przychodach i niepewnej ścieżce do rentowności, firma nadal wydaje się być w fazie przed zyskiem . Dla inwestorów oznacza to, że trudno jest ocenić przyszłe wyniki spółki, a tym samym ryzyko związane z inwestowaniem w $FFIE-11.8%. Biorąc pod uwagę cykle wykupu i rozwodnienie akcji w 2024 r., inwestowanie w Faraday Future może być zbyt ryzykowne.

FFIE
$0.05 $0.0069 -11.75%

Podczas gdy niektórzy inwestorzy mogą dostrzegać potencjał w marce i technologii spółki, inni mogą obawiać się jej niepewny przyszłego rozwoju i zdolności do konkurowania na rynku pojazdów elektrycznych. Wraz z szybką ewolucją branży, kluczowe znaczenie dla Faraday Future ma zatem znalezienie stabilnej ścieżki do sukcesu i zdobycia zaufania inwestorów.

Hyliion Holdings$HYLN+2.3%

Hyliion Holdings, spółka zajmująca się paliwa alternatywne dla pojazdów elektrycznych, stara się pokonać własne przeszkody. Dzięki stopniowemu zmniejszaniu strat gotówkowych i planowanej poprawie w 2024 roku, firma ma nadzieję na lepszą przyszłość. Analitycy przewidują jednak, że straty w 2025 wzrosną prawie potroją się do 2025 roku.sugerując, że droga do rentowności dla Hyliion nie jest pozbawiona wyzwań.

Strategiczna zmiana firmy Hyliion na produkcję paliw alternatywnych może być kluczem do długoterminowego zrównoważonego rozwoju, ale niesie ze sobą również własne ryzyko. W związku z koniecznością inwestowania w nową technologię i infrastrukturę, firma musi ra dzić sobie zkosztami finansowymi i niepewnością co do przyszłego sukcesu. Jednocześnie Hyliion stara się dostosować do szybko zmieniających się trendów w branży pojazdów elektrycznych, co może wiązać się ze zmianami w strategii.

HYLN
$1.32 $0.03 +2.33%

Dzięki ciągłemu rozwojowi i ambicjom zmiany branży paliw alternatywnych, firma ta może być na dobrej drodze do sukcesu. Jednak ryzyko związane ze zmianą strategii i rosnącymi stratami rosnącymi stratami w najbliższej przyszłości, ważne jest, aby inwestorzy dokładnie rozważyć inwestowanie w te akcje i uważne monitorować rozwój sytuacji Hyliion.

Zastrzeżenie: na Bulios znajdziesz wiele inspiracji, ale wybór akcji i budowa portfela zależy od Ciebie, więc zawsze przeprowadzaj dokładną analizę we własnym zakresie.

Źródło.


Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.