S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Europejskie organy regulacyjne zatwierdzają przejęcie Splunk przez Cisco

Urzędnicy UE orzekli w środę, że transakcja Cisco-Splunk nie budzi obaw o konkurencję. $CSCO-2.1% $SPLK Sprawdziłem tę firmę około 3 miesiące temu i była ona omawiana tutaj i jest dość popularna. Chcę więc poruszyć ten temat dzisiaj na weekend. 😊

Transakcje została ogłoszona we wrześniu Cisco zgodziło się zapłacić 157 USD za akcję w gotówce za Splunk. Niedługo po ogłoszeniu, cena akcji szybko podskoczyła do tej części.

Komisja Europejska podjęła decyzję w środę, dając $CSCOto-2.1%zakup za-2.1%28 miliardów dolarów.Transakcja nie narusza przepisów antymonopolowych. Komisja stwierdziła, że przejęcie "nie wzbudzi obaw o konkurencję, biorąc pod uwagę jego ograniczony wpływ na konkurencję na rynkach, na których firmy są aktywne, ponieważ istnieje wystarczająca liczba alternatywnych graczy".

Cisco powiedział, że możliwości Splunk $SPLK w+0.2% zakresiebezpieczeństwa uzupełniają istniejące portfolio $CSCO-2.1%, a połączenie "zapewni wiodącą w branży analitykę bezpieczeństwa i zasięg od urządzeń, przez aplikacje, po chmurę ". Dyrektor generalny Cisco Chuck Robbins dodał, że ich połączone możliwości "będą wspierać następną generację bezpieczeństwa i obserwowalności dzięki sztucznej inteligencji"

CSCO

Cisco

CSCO
$48.49 -$1.04 -2.10%
1 Day
-0.02%
5 Days
+2.2%
1 Month
-1.21%
6 Months
-13.42%
YTD
-2.65%
1 Year
+0.53%
5 Years
-4.13%
Max.
+63,544.72%
SPLK
$156.90 $0.39 +0.25%
1 Day
+0%
5 Days
+0.09%
1 Month
+1.82%
6 Months
+25.17%
YTD
+2.58%
1 Year
+54.5%
5 Years
+26.66%
Max.
+340.28%

Z tego, co oglądałem podczas ostatniej debaty tutaj, panowie byli zgodni co do zakupu gdzieś pomiędzy 40-50 USD za $CSCO-2.1%. Oczywiście niższa cena byłaby lepsza. Jak widzisz to teraz po zatwierdzeniu? 😊... Przejęcie tej firmy z pewnością przyniesie im zmianę w AI. Ale czy to wystarczy, aby nadążyć za konkurencją?


Przejęcie wydaje mi się niepotrzebnie kosztowne, nawet jeśli ma sens strategiczny.

Nie studiowałem tego zbytnio, ale czytałem z wczesnych reakcji, że jest to drogie. No, ale miejmy nadzieję, że wiedzą co robią i tak jak piszesz, ma to dla nich sens.

Przypomina mi to trochę przejęcie Seagena przez Pfizera. W przypadku Cisco, nagły spadek kursu wymiany w momencie ogłoszenia przejęcia mówi nam wiele na ten temat.

@frederykstanek Więc nie wiem w ogóle o sprawie Pfizera, ale tak, zgadzam się, że to nie było tanie. Zobaczymy, tylko obserwuję, ale nie kupuję, postawiłem dzwonek tylko na tę cenę 46 USD, gdy tam spadła, przyjrzałbym się temu bardziej, jeśli tam dotrze. 😊

Dla mnie wygląda dobrze i moim zdaniem ma potencjał. :)

Dzięki za wgląd. Cóż, muszę to sprawdzić, przyznaję, że jeszcze nie patrzyłem, nie robię zbyt wiele wokół pracy w weekend, chociaż traktuję inwestowanie jako hobby, ponieważ lubię to, ale sprawdzę to w ciągu tygodnia. Czy rozważyłbyś $CSCO-2.1% w swoim portfolio? 😊

Rozumiem, jesteśmy dość podobni, poza tym Cisco nie jest firmą z mojego sektora inwestycyjnego, ale jakaś mniejsza pozycja/spekulacja by mi nie przeszkadzała. :)

@szymondaniel Zajmuję się trochę IT i cieszę się, że mam ten sektor, ale stawiam na silniejsze i bardziej stabilne firmy, takie jak MSFT, APPLE lub GOOGL ... ale może jako spekulacja coś, co może nadal rosnąć, może więcej byłoby miłe. Zdecydowanie nie wchodzę w to. 😁

@marekwronski I to jest najważniejsze, a także piękne, że wszyscy mamy różne preferencje! W każdym razie te duże tytuły są moimi klockami konstrukcyjnymi można powiedzieć :D zdecydowanie świetne do dywersyfikacji!

@szymondaniel Tak, ja też lubię naszą tezę. Może kiedyś spotkamy się osobiście na zjeździe. 😊

@marekwronski Myślę, że nasza debata byłaby co najmniej korzystna, więc mam nadzieję, że wkrótce na zjeździe!

@szymondaniel Też tak myślę i może nawet nie chodzi o inwestowanie. Zastanawiasz się, który z nich może pojawić się w pobliżu, o której godzinie? ...bo ja też nie mogę być na każdym.

Cóż, nie posiadam akcji, ale gdybym je posiadał, ta wiadomość by mnie ucieszyła. Wygląda to całkiem nieźle, akcje nie są aż tak wysoko, a widać w nich potencjał i całkiem podoba mi się ta wizja. Prawdopodobnie musiałbym przyjrzeć się temu bardziej szczegółowo, ale z szybkiego spojrzenia i z tego, co piszesz, wcale nie wygląda to źle :D

Ja również nie posiadam akcji, ale przyjrzę się im i rozważę zakup. :)

Super, mam takie samo podejście :)