S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Nowości ze świata technologii!

Qualcomm $QCOM+1.4%ujawnił swoją najnowszą platformę mobilną Snapdragon 8s Gen 3, skierowaną do flagowych smartfonów zAndroidem! Ten przełomowy układ oferuje rewolucyjne możliwości, integrując generatywną sztuczną inteligencję bezpośrednio w urządzeniu i zaawansowane funkcje fotograficzne.

Wiodący producenci, tacy jak Realme, Honor, iQOO, Redmi a Xiaomi włączą nową platformę do swoich nadchodzących urządzeń, planując wprowadzić szeroką gamę innowacji dla użytkowników. Pierwszy smartfon z tym układem powinien zostać ogłoszony w marcu! 🗓️📲

Akcje firmy wzrosły dziś o ponad 2% i ponad 19% od początku roku.

QCOM

Qualcomm

QCOM
$163.63 $2.28 +1.41%

Nowa platforma oferuje oszałamiające funkcje, takie jak hiperrealistyczne gry mobilne z grafiką porównywalną z komputerami stacjonarnymi i krystalicznie czystym dźwiękiem. Dodatkowo, najnowszy Snapdragon x70 5G Modem-RF wprowadza 5G i można oczekiwać jeszcze szybszych prędkości pobierania i wydajności energetycznej. To właśnie w 5G$QCOM+1.4% jest liderem rynku i jednym z największych producentów chipsetów bezprzewodowych na świecie. Nie bez powodu chipsety Snapdragon są jednymi z najpotężniejszych i mogą się równać z chipem M2 firmy Apple.

Kolejną nowością jest funkcja rozpoznawania ISP a Snapdragon Low Light Vision zasadniczo poprawiająca wrażenia fotograficzne. Dzięki integracji generatywnej sztucznej inteligencji użytkownicy otrzymują najwyższej jakości doświadczenie, które promuje kreatywność i produktywność.

Dla mnie bardzo interesująca firma w branży chipów!⚙️
Jaka jest Twoja opinia o Qualcomm?


Kupiłem spółkę za około 100 USD, żałuję, że sprzedałem za około 125 USD, po prostu potraktowałem to jako spekulację, zysk. To dobrze, ale dziś cena jest inna. Cóż, czego można się spodziewać, teraz może wszystko z AI lub chipem w nazwie idzie w tym kierunku. 😂 ...ale poza tym opinia, nie badałem teraz więcej, ale zgodnie z tym, co piszesz, jest to ważne dla świata Androuidów i jest ogromne. Więc potencjał oczywiście jest. 😊

Potencjał zdecydowanie istnieje, ale jak mówisz, wszystko, co produkuje chipy i ma AI w nazwie, jest teraz latające.

Dokładnie, no właśnie dlatego już jestem ostrożny, bo mówiło się, że w bańce dot.comów też wszystko latało po internecie, a potem ile z nich padło i przetrwało tylko kilka, które dziś mamy w top 7.

Ale z drugiej strony, $QCOM+1.4% jest już dość dużą firmą, więc nie martwiłbym się o jej upadek.