S&P 500 ^GSPC 5,070.55 +1.20%
Nvidia NVDA $824.18 +3.65%
Meta META $495.78 +2.92%
Tesla TSLA $144.61 +1.80%
Microsoft MSFT $407.06 +1.52%
Amazon AMZN $179.52 +1.29%
Alphabet GOOG $159.92 +1.25%
Apple AAPL $166.82 +0.59%

Cerence: AI v automobilovém průmyslu 🚘

Společnost $CRNC+1.5% se specializuje na umělou inteligenci pro automobilový průmysl. Na akciovém trhu si společnost vede poměrně stabilně a její akcie se aktuálně obchodují za cenu přibližně 14,90 USD. V posledním roce se cena akcií pohybovala mezi 13,83 USD a 36,79 USD.

Finanční výkonnost společnosti Cerence ukazuje na silný růst.

V prvním fiskálním čtvrtletí roku 2024 společnost vykázala příjmy ve výši 138,3 milionů dolarů, což je výrazný nárůst oproti předchozímu roku. Hrubá marže dosáhla 81,0% a čistý zisk byl 23,9 milionů dolarů.

Tato čísla naznačují, že společnost je finančně zdravá a má potenciál pro další růst.

Co se týče aktuálních novinek, Cerence nedávno oznámila partnerství s $NVDA+3.6% a $MSFT+1.5%, což by mělo podpořit jejich snahy o integraci generativní AI a rozvoj pokročilých jazykových modelů pro automobilový průmysl.

Společnost také oznámila, že bude poskytovat funkce generativní AI pro automobilku Škoda.

Pro investory může být Cerence zajímavá z několika důvodů.

Především je to jejich silná finanční pozice a schopnost udržet si vedoucí postavení na trhu s 54% průnikem globální automobilové produkce. Dále je to jejich inovativní přístup k AI a strategická partnerství, která mohou vést k dalšímu růstu a expanzi.

Analytici také zvyšují odhady zisků společnosti, což může signalizovat další pozitivní vývoj ceny akcií.

CRNC
$9.76 $0.14 +1.46%

👇🏻 A co vy, znáte Cerence nebo již máte pozici u této společnosti? ✍🏻


AI je v dnesni dobe spis buzzword. Neznam firmu, ktera by nedelala s AI. Uz je trendem rustu, kdyz napisete AI do nazvu firmy. Pokud je navic provazana s automobilovym prumyslem, tak s nim muze i hezky propadnout, jak vidime treba na Tesle, aktualni nejvetsi propadak S&P, protoze zakazniku, co si muzou dovolit EV je porad omezeny pocet a cena indikovala ze tady bude snad miliarda EV tento rok :) Pritom zaplava levnych EV z Ciny je na spadnuti, tak to zaboli vetsinu automobilek, tak se snazi vsude omezit EV z Ciny a tim smerovani spis ke ztrate,protoze se nedostanou pod nakaldy v Cine ... Lepsi je se divat jak mu pada revenue a zaporne earnings...Free cash 1,5M mi taky neprijde ze by byly uplne OK financne pri sve valuaci..

Partner

Super koment 👆🏻 Společnost jsem zmínil ze zajímavosti, jelikož jsem na ní narazil. Jsem rád když se někdo přidá se super doplňujícími informacemi. Díky

Partner

Osobně do ni neinvestuji, ani zatím nemám v plánu. Ale je zajímavé mít takové společnosti v podvědomí.

Rozhodně to vypadá zajímavě, musím se jen víc podívat na potenciál společnosti a zhodnotit jejich čísla.

Děkuju za zajímavý tip na akcii. Podívám se na to blíž 🔥

Tak to je zajímavá společnost a vypadá to zajímavě. Celkově ta vize se mi docela líbí a též se mi líbí jak společnost spolupracuje s několika firmami.

Partner

Také mě celkem zaujala. Pokud by jsi zjistil nějaké zajímavé informace, budu rád, když se o ně podělíš. ✌🏻