S&P 500 ^GSPC
5,011.12
-0.22%
Tesla TSLA
$149.83
-3.62%
Microsoft MSFT
$404.33
-1.82%
Meta META
$501.80
+1.54%
Amazon AMZN
$179.17
-1.16%
Nvidia NVDA
$846.71
+0.76%
Apple AAPL
$167.04
-0.57%
Alphabet GOOG
$157.46
+0.37%

Včera vstoupila na burzu společnost Reddit (Ticker: RDDT na NYSE). Jedná se o významné IPO mediální společnosti za posledních několik let. Aktuální kapitalizace firmy je 8 miliard USD. Kupodivu se cena včera (kdy byla první obchodní seance) docela držela a v průběhu dne ztratila pouze 3,1 %. I když premarket mírně klesá, akcie se stále drží nad hodnotou 46 USD.

Používáte tuto sociální síť a investovali by jste do jejích akcií?


Tuto aplikaci jsem použil jenom párkrát, jelikož jsem si potřeboval najít něco co bylo jenom na Redditu. Ten vývoj akcií sleduji, ale určitě jejich akcie nechci zařadit do portfolia.

Jsem na tom stejně. Nikdy jsem jí nepoužíval cíleně a netrávil na ní čas. V USA je to ale dost populární. No, uvidíme. Také nebudu nakupovat.

Jasný, je to tak jak píšeš no. My to tady nechápeme ale v USA to bude asi úplně běžné a bude to používat spoustu lidí.

Jsem zvedava jak si jeich akcie povedou :)

To já taky:) Může to být zase společnost s vysokou valuací a minimálními zisky jako je třeba Duolingo.

Zároveň duo se dost na cenách akcii vyhouplo

Platformu využívám a na IPO jsem se velice těšil, určitě se jedná z mého pohledu o jedno z těch nejvíce zajímavých v letošním roce.

Plánuješ investovat na nějaké ceně nebo budeš pouze divák?

Na platformu chodím pro různé (většinou technické) rady. Většinou právě tam najdu řešení. Aktivní uživatel ale nejsem. Čísla společnosti se mi nelíbí.

Síť jsem zkoušel, šanci dostala opakovaně, ale nějak jsme si nesedli :) Je mi jasné, že u Redditu jsou asi nešťastní :)

Ale k IPO, lehce jsem to na druhém monitoru sledoval, bohužel a dlouho jsem se odhodlával ke vstupu do pozice. Když už jsem si to vše srovnal a konečně se rozhoupal k krátkodobému SHORTU, tak jsem bohužel zjistil, že mi to eToro neumožňuje. Na druhou stranu to vzhledem k volatilitě chápu a dost možná na čerstvé IPO bude i nějaká regulace.

Nutné je ještě zmínit, že když probíhalo IPO na $META, tehdy FB, tak jsem to považoval za nesmysl :) no a kde je dnes :)

Možná dobře že ten short nešel:) Je to zatím jedno z mála IPO, které se vyvedlo. Dnes akcie posiluje o 15 %. To srovnání s ostatními firmami je dost zajímavé. No, uvidíme jak to bude pokračovat. Jsem zvědavý na první earnings.

Tak o shortik mi slo prvni dny (reakce po ipo) vcera jsem otevrel LONG a zatim aktualne +34% tak uvidim co s tim dal :)

@dolarovyhamoun No tak to je paráda! Bral jsi klasicky akcie nebo CFD?

@krystofjane pevně veřím, že eToro nabízí jen klasické akcie, resp. jejich části... Pokud by se jednalo o CFD musí být nápisem CFD titul označený...

Sít nepoužívám, ale znám ji díky příběhu s Gamestop. Sleduji to, ale u brokera kde jsem (eToro) mi umožnuje jen nákup zatím, nejde shortovat a i ten nákup je nějak divný, protože si tam nemohu volit za kolik a stop limit či take profit ...takže se zatím držím zpět.

Já do této společnosti určitě investovat nehodlám, ale pokud ti jde jen nákop, tak dneska by to bylo velmi dobré :) Akcie je nahoře o 15 %.

Už se spožděním reaguji a tak je to pasé, poslední dny jsem byl mimo bohužel, ale koukal jsem zpětně, udělala za den pěkný růst, ale zase pak šla zpět. Je vidět, že to teď bude asi takové volatilní a bude v tom dost tradů.

Těsně před otevřením jsem dal malou poptávku za cenu pod IPO. Pro případ že by začali s malým zaváháním. K tomu nedošlo a šli rychle a plynule nahoru. Teď je asi pouze drobná korekce. Divoká IPO z minulých let se asi opakovat nebudou. 🤷‍♂️

tak to jsi na tom dnes dobře:) Máš nějaký cíl kde budeš prodávat, pokud jsi dnes nevybral zisk?

Nevypořádalo se to, začali nad. 🤷‍♂️

@mich_s Tak to je škoda. Máš teď něco nakoupeno na kratší dobu?

@krystofjane ne, tohle byl výjimečný pokus a od začátku jsem věděl že pravděpodobnost je mizivá i když na redditu bylo pár keců🤷‍♂️

@mich_s Tam se toho určitě vždycky najde dost😅