S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Pod koniec tygodnia przedstawimy kolejny element naszej historii zadłużenia Stanów Zjednoczonych. Wspominałem o tym w marcu, a ponieważ kwestia ta wciąż jest poruszana, a nawet odkładana na później, mamy kolejny mały raport. 😊

Waszyngton zamierza sfinansować rząd, ale przed ewentualnym zamknięciem stoją kroki proceduralne. Izba Reprezentantów tuż przed południem zagłosowała 286-134 za przyjęciem 1012-stronicowej ustawy o wydatkach, która obejmuje około 70% uznaniowych wydatków rządowych. Pomimo silnego sprzeciwu GOP, ta większość dwóch trzecich została wąsko pokonana.

Ustawa ma na celu zabezpieczenie finansowania rządu do końca września i ma na celu zakończenie długotrwałej walki, w wyniku której debaty na temat finansowania przeciągały się przez prawie sześć miesięcy. Jednak ponad 112 republikańskich posłów, w większości członków komisji GOP, odmówiło współpracy z Demokratami i zagłosowało przeciwko ustawie.

Podczas debaty Marjorie Taylor Greene zaproponowała nawet usunięcie marszałka Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona ze stanowiska, co określiła jako "ostrzeżenie".

Teraz przyszła kolej na Senat, który zastanawia się, czy opóźnienia proceduralne mogą opóźnić ostateczne głosowanie dziś po południu lub wieczorem, a ustawodawcy spieszą się do północy.

W nadchodzących dniach ustawodawcy spodziewają się, że wezwanie do finansowania szerokiego zakresu obszarów, w tym Pentagonu, IRS, Białego Domu i oddziału ustawodawczego, wygaśnie o północy, chyba że zostaną podjęte działania.

Sprzeciw konserwatystów jest widoczny w Senacie, gdzie senatorowie tacy jak Rand Paul, Tommy Tuberville i Ron Johnson wyrazili swój sprzeciw. Nie jest jasne, czy którykolwiek z nich planuje zastosować taktykę proceduralną w celu opóźnienia ostatecznego głosowania.

Chociaż przywódcy Senatu prawdopodobnie będą w stanie uzyskać ostateczne głosowanie w ten weekend, kolejna runda zamknięcia może mieć negatywny wpływ na rząd, co może być postrzegane przez agencje ratingowe jako kolejny cios dla stabilności kraju. 🤔

Tak czy inaczej, w USA nigdy nie będziemy się nudzić i jak zawsze, po prostu coś uchwalą, ale dług wzrośnie. Zdecydowanie nie jest to dobra rzecz, ale prawdopodobnie lepsza niż upadek. Ponadto mieliśmy już jedną obniżkę ratingu USA i nie było to tak dawno temu. Co wy na to, ludzie, co o tym sądzicie i chociaż nikt z nas nie może tego rozwiązać, gdybyś miał władzę, czy miałbyś pomysł / sugestię, jak to rozwiązać? 😊

Btw, miłego weekendu. 🍀😁


Zdjęcie ilustracyjne TOP :D

Świetny artykuł, dzięki :)

Dziękuję, dziękuję. Jj Pomyślałem, że to zabawne, najpierw szukałem zdjęcia może kongresu, ale potem tak mi przyszło do głowy, zostawię. 😂 Zguba lub porażka polityków z nadzieją na lepsze jutro.

@marekwronski idealnie to ująłeś :)

Uprościć biurokrację? Uważam, że niektórzy ludzie są tam ponad status quo i są zbędni.

Afuera! 😁

Zgoda, i pieniądze, które można by zaoszczędzić. Chodzi mi o to, że nawet w naszym kraju polityka jest ogólnie złym miejscem, ponieważ tam władza spotyka się z podejmowaniem decyzji i tworzeniem środowiska dla chciwości. Osobiście nie wiem, jak to zmienić, ale w jakiś sposób należałoby stworzyć silniejsze granice, aby uniemożliwić ludziom robienie tego, co tam robią. Ponieważ tak naprawdę zdecydowana większość ludzi, którzy tam przychodzą, niezależnie od tego, czy mówią, że są uczciwi i nie są tam dla pieniędzy, to są tam dla pieniędzy. Nie sądzę więc, aby istniał jakiś koniec lub wyjście z tego, ponieważ z natury zawsze będziesz chciał zgarnąć najlepszy udział. 😊 (Można to powiedzieć innymi słowami, ale być może udało mi się opisać ideę) 😊