S&P 500 ^GSPC 5,028.26 +1.23%
Nvidia NVDA $792.33 +3.98%
Tesla TSLA $141.78 -3.59%
Alphabet GOOG $158.83 +2.00%
Amazon AMZN $177.80 +1.82%
Meta META $485.87 +1.00%
Apple AAPL $166.64 +0.99%
Microsoft MSFT $402.02 +0.73%

Ciekawe wiadomości ze świata AI🖥️

Microsoft $MSFT+0.7% CEO SatyaNadella ogłosił ekscytującą współpracę z Nvidia $NVDA+4.0%, dzięki której planuje przynieść nowe korzyści i zwiększyć produktywność klientów na całym świecie.

MSFT

Microsoft

MSFT
$402.02 $2.90 +0.73%
NVDA

Nvidia

NVDA
$792.33 $30.33 +3.98%

Główną nowością jest integracja superchipów firmy Nvidia w Microsoft Azure Zapowiada to obiecującą przyszłość dla firmy! Ta innowacyjna technologia przeniesie sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe na wyższy poziom. Dzięki temu ulepszeniu Azure możemy spodziewać się najnowocześniejszych rozwiązań AI, które poradzą sobie z ogromnymi danymi i złożonymi zadaniami! Wprowadzamy również Nvidia DGX Cloud do Microsoft Fabricusprawniając opracowywanie niestandardowych modeli sztucznej inteligencji przy użyciu danych klientów. Microsoft Copilot został również wzbogacony o technologie Nvidia i przyspieszone platformy obliczeniowe. Nowe usługi generatywnej sztucznej inteligencji od firmy Nvidia są dostępne dla aplikacji korporacyjnych, deweloperskich i opieki zdrowotnej w ramach Microsoft Azure AI.

Dla mnie to bardzo ekscytująca wiadomość, która wzmocni pozycję obu firm. Co sądzisz o tej współpracy?


To miła współpraca, ale bardziej podoba mi się współpraca $AAPL+1.0% z $GOOG+2.0%. Oczywiście jest tylko jeden powód, a mianowicie to, że mam w portfelu akcje AAPL i GOOG. Nie mam w portfelu NVDA ani MSFT.

Więc to oczywiste, że bardziej podoba ci się współpraca! Mam MSFT i jestem bardzo zadowolony.

O tak, rozumiem :D

Świetne informacje i współpraca. Jak pisze David, wszystkie megacapy są świetne, które tu mamy, ale to tylko wzmocni tych dwóch graczy coraz bardziej. Cholera, jestem wkurzony, że nie zainwestowałem w $NVDA+4.0% i kiedy się na to natknąłem, myślałem, że jest już za późno, ale chyba nie jest ... Ciągle myślałem, jak drogie jest to i teraz myślę, że kamień milowy w wysokości 1 tys. dolarów za sztukę Nvidii prawdopodobnie nie będzie niemożliwy. 😊

Pewnie znalazłoby się więcej takich, którzy nie zainwestowali w Nvidię, nawet za 500$ uważałem, że to drogo... Ale mam pozycję w Microsofcie i nie planuję sprzedawać, więc bardzo ucieszyła mnie ta wiadomość.

Tak, całkowicie się zgadzam i mam to samo, też mam MSFT choć tylko jedną akcję bo nie miałem więcej kasy wtedy i dziś to samo odczucie, już jest drogo, choć kto wie, za 5 lat powiem sobie, że powinienem był kupić jeszcze może w formie DCA. Kto wie 😁

Zawsze tak myślę, wierzę, że w szczególności MSFT będzie zupełnie innym miejscem za 5 lat. Ale przy dzisiejszej cenie jest to dla mnie drogie.

Bardzo interesująca współpraca, muszę przyznać...

Przenosi to sztuczną inteligencję Microsoftu na zupełnie nowy poziom.

Nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Wow, buduję jedną interesującą dpoluprację za drugą:)