S&P 500 ^GSPC 5,010.6 +0.87%
Nvidia NVDA $795.18 +4.35%
Tesla TSLA $142.05 -3.40%
Amazon AMZN $177.23 +1.49%
Alphabet GOOG $157.95 +1.43%
Apple AAPL $165.84 +0.51%
Microsoft MSFT $400.96 +0.46%
Meta META $481.73 +0.14%

Může metaverse zachránit padající akcie společnosti Nvidia?

Technologický gigant Nvidia $NVDA+4.4% je již dlouho řazen na přední příčky repertoáru indexu Nasdaq. Síla a obliba Nvidie se dá popsat také 600% růstem zaznamenaným za pouhých 5 let. Dnes si rozebereme další vyhlídky, vývoj a také to, proč je tato silná a oblíbená akcie o necelých 44% dole ze svých ATH.

Využíváte k investici aktuální cenu 185$?

V návaznosti na historické maximum z listopadu 2021, kdy se cena akcií společnosti Nvidia vyšplhala na hodnotu 330 dolarů, Wall Street zažila pokles způsobený inflací, který ovlivnil zejména technologické akcie. Dnes je Nvidia o více než 43% níže ze svého historickém maxima, přestože je jednou z nejsilnějších technologických akcií uplynulého desetiletí.

V posledních letech byla Nvidia podpořena několika lukrativními větry, od datových center a her až po automobilový průmysl, umělou inteligenci a kryptoměnu. S klíčovými podniky, které přizpůsobily své modely tak, aby zahrnovaly vznik metaverse a Web 3.0, se zdálo, že Nvidia se stane klíčovým hráčem v dalším velkém evolučním kroku, mnoho protivětrů však sráží Nvidii dolů, zdá se tak, že metaverse může a musí být do budoucna jedním z hlavních katalyzátorů, které Nvidii posílí.

Nvidia Corporation $NVDA+4.4% 

Jak můžeme vidět z cenových pohybů společnosti Nvidia, akcie stále klesá i přes pracný začátek do roku 2022, ale je důležité si uvědomit, že hodnota vymazána z tržní kapitalizace společnosti je bezprecedentní. Mnoho odborníků se domnívá, že Nvidii táhne ke dnu více věcí.

Hlavní problémy $NVDA+4.4%:

Rušení objednávek nedávno začalo u spotřebitelských GPU, poháněné nadměrnými zásobami spotřebitelských GPU, zejména v západní Evropě a Asii, zpomalením spotřebitelské poptávky (odrážející se pokračujícím snižováním cen grafických karet) zejména v Číně, zpomalením poptávky po PC spolu s krátkodobými faktory, jako jsou odstávky související s covidem v Číně (logistické problémy) a ruské embargo.

Kvůli embargům na Rusko a národnímu využití her a kryptoměn je možná na cestě větší pokles poptávky po GPU než odhadují odborníci. Kromě toho slábnoucí poptávka po GPU z čínských spotřebitelských trhů, která představuje 25% až 30% celého světového trhu s GPU, výrazně oslabila plošně.

Může nás Nvidia překvapit?

Navzdory širším tržním tlakům, které tlačí akcie Nvidie do poklesu po letech parabolického růstu, není pochyb o tom, že společnost má před sebou vzrušující budoucnost.

Například grafické karty řady RTX 2030 společnosti si na trhu vedly velice dobře, celková poptávka má taktéž vzrůstající tendenci. Ve skutečnosti poptávka údajně vzrostla do bodu, kdy by Nvidia pravděpodobně bojovala s dodržováním poptávky i bez nedostatku čipů.

Je příznačné, že je to sada služeb společnosti Nvidia navržená tak, aby připravila společnost na věk metavesmíru, který pravděpodobně zajistí, že se bude těšit z prosperující budoucnosti a návratu do formy na Wall Street. 

Novinky

Na konferenci Graphics Technology Conference 2022 byla oznámena řada produktů, jako jsou čipy Hopper pro superpočítače AI, GPU Grace pro datové centrum, nová platforma pro řízení DRIVE Hyperion 9 a rozšíření vstupu Nvidia Omniverse na trh metaverse. Vlivnou roli Nvidie ve vývoji metavesmíru nelze podceňovat.

Jak vidí spojení Nvidie s metaverse odbornící?

Maxim Manturov, vedoucí investičního poradenství (ve společnosti FFE), prohlásil, že růst metaverse bude v průběhu desetiletí mimořádný - s $NVDA+4.4% zdůrazněnou jako klíčová akcie, kterou je třeba sledovat.

"Metavesmíry ovlivní téměř každé odvětví na planetě. Bez ohledu na to, čím se živíte, je pravděpodobné, že tato technologie najde v budoucnu uplatnění ve vašem oboru," vysvětlil Manturov. "Společnosti mají tolik způsobů, jak používat prostorové technologie, od hostování virtuálních událostí až po duplikování svého inventáře pomocí 3D modelů nebo reklamy pomocí objektivů AR na Snapchatu, Instagramu / Facebooku a brzy na Tik Tok. Podle analytiků společnosti MetaMetric Solutions přesáhnou prodeje nemovitostí v metavesmíru v roce 2021 500 milionů dolarů a v roce 2022 by se mohly zdvojnásobit."

Nejvíce mě zaujal pohled analytiků ve vývoji a především zpeněžování metaverse. Předpokládají, že trh metaverse poroste ro roku 2028 až na 800 miliard dolarů. Na čínském trhu se předpokládá růst metaverse až na hodnoty 8 bilionů dolarů. 

Taková astronomická čísla do jisté míry ilustrují rozsah adresovatelného trhu, který by $NVDA+4.4% mohla být schopna dosáhnout v nadcházejících letech.

Závěr a shrnutí

Ačkoli krátkodobý výhled společnosti $NVDA+4.4% byl zastíněn několika polehčujícími faktory obklopujícími rozsáhlé výprodeje technologických akcií, rekordní inflaci, nedostatek čipů a geopolitické napětí vznikající z Ruska, stále existuje spousta investorů, kteří mohou zůstat optimističtí v budoucnosti společnosti. Zatímco další ztráty by mohly být stále za rohem, pohled po roce 2022 na vznik metaverse zobrazuje technologické prostředí, které může být poháněno produkty Nvidia. Pokud by společnost rostla a dodávala GPU, aby se budoucí projekty metaverse staly realitou, dnešní ceny $NVDA+4.4% mohou být považovány za extrémně levné.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pokud se zapojí  ve velkém do metaversa a tohoto obřího trhu, tak to bude zase naše stará dobrá prosperující Nvidia...😎

Ten oslovitelný trh je masivní, Nvidia $NVDA+4.4% má rozhodně čím přispět.

Cena je velice dobrá, pár krátkodobých signálů by mohlo, ale ještě mírně cenu srazit, takže očekávám ještě lepší cenu (o něco málo).

Přesně tak, ale z hlediska dlouhodobého to vidím lépe😁