S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Priskoro

Firma ta działa w obszarze, który niewątpliwie ma przyszłość. Stanowią one tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla dominujących obecnie akumulatorów litowo-jonowych. Nie wspominając o dłuższej żywotności, wytrzymałości i szybszym ładowaniu. Firma ma także poparcie światowych koncernów motoryzacyjnych, co świadczy o jej ogromnych perspektywach.

Ta firma naprawdę ma przed sobą duży potencjał, jeśli chodzi o akumulatory elektryczne.

Po zamknięciu rynku 26 kwietnia, spółka Quantumscape $QS-1.7% podała wyniki za pierwszy kwartał. Od tego czasu akcje QS rosną, ale należy zauważyć, że 28 kwietnia akcje spółek technologicznych ogólnie umocniły się. Co więcej, w dniu ogłoszenia wyników akcje spółek technologicznych znacznie spadły. Krótko mówiąc, idzie w parze z rynkiem. Nie zmienia się w reakcji na raport o wynikach.

Zamiast tego skupiono się na aktualizacjach w zakresie prac nad wprowadzeniem akumulatora półprzewodnikowego (SSB) do pojazdów elektrycznych (EV). Jeśli chodzi o aktualizacje, to firma zasygnalizowała, że nadal zmierza we właściwym kierunku i czyni postępy w rozwoju swojej technologii. W rezultacie rynek nie miał zbyt wielu powodów do optymizmu i nie miał zbyt wielu powodów do niechęci. Historia pozostaje niezmieniona.

Akumulatory półprzewodnikowe stanowią tańszą i bezpieczniejszą alternatywę dla powszechnie stosowanych obecnie akumulatorów litowo-jonowych. Nie mówiąc już o tym, że są trwalsze, wytrzymalsze i szybciej się ładują. Quantumscape, jako wiodący twórca SSB, wspierany przez największych producentów samochodów, takich jak Volkswagen, jest dobrze przygotowany do tego, by odnotować ogromny wzrost przychodów, gdy tylko uda mu się wprowadzić swoje SSB na rynek.

W tym jednak tkwi problem. Jeszcze zanim nastąpi moment "przełomowy", jest coś, co ma duże szanse się wydarzyć. Dla akcji Quantumscape oznaczałoby to kontynuację ruchu w dół. Dlaczego? Oczekuje się, że zacznie on przynosić istotne dochody dopiero w latach 2026 i 2027.

Więcej o ich technologii napisałem w tym artykule: Forever Battery Stock, biznes warty miliardy dolarów i co najmniej 1000% wzrostu dla tej firmy

Osobiście uważam, że ta firma ma przed sobą świetlaną przyszłość, ponieważ pracują nad tym akumulatorem z dużym rozmachem i od lat, i proszę sobie wyobrazić, jaka to będzie rakieta, jeśli im się to uda. Moim zdaniem realistycznie rzecz biorąc, mówimy o 10-krotnym wzroście. Bardzo interesujące jest to, że stoi za nimi gigant motoryzacyjny Volkswagen, co daje mi pewne poczucie pewności, ale nie należy traktować tego jako porady inwestycyjnej, a jedynie analizę inwestora detalicznego.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet