S&P 500 ^GSPC
4,967.23
-0.88%
Nvidia NVDA
$762.00
-10.00%
Meta META
$481.07
-4.13%
Amazon AMZN
$174.63
-2.56%
Tesla TSLA
$147.02
-1.94%
Microsoft MSFT
$399.12
-1.27%
Apple AAPL
$165.00
-1.22%
Alphabet GOOG
$155.72
-1.10%

Společnost Intel: dividendy, bezpečnost, nízká volatilita a potenciál budoucího růstu

V průběhu několika posledních čtvrtletí jsem byl vůči společnosti Intel býčí a začal jsem zde pomalu budovat svou pozici. Nyní, když akcie opět poklesly na nové 52 týdenní minimum bych se rád podělil o svou investiční tezi a to, jak na společnost Intel nahlížím. 

Investiční teze

Mým hlavním argumentem, proč jsem na Intel $INTC-2.4% býčí jsou změny ve vedení společnosti. Je to už nějakou dobu, co se novým generálním ředitelem společnosti stal Pat Gelsinger a začal měnit situaci. Před Patem Gelsingerem se společnost Intel zaměřovala především na finanční stabilitu, aby mohl odměňovat akcionáře formou zvyšování dividend. Společnost během tohoto procesu ale zanedbala nutné investice do rozvíjející se polovodičové bitvy, protože poptávka po tomto produktu stále rostla. V důsledku toho Intel zaostal za společnostmi TSMC a Samsung. Od doby, kdy se vlády ujal Pat Gelsinger, však Intel konečně obrací svou prioritu k inovacím a růstu. Dalším faktorem, který podporuje investici do akcií Intel je nízké ocenění. Společnost je oproti konkurenci oceněna opravdu velmi levně a prodává se za pouhý 9násobek zisků. 

Pokud jde o výrobu, společnost Intel plánuje výstavbu nových výrobních závodů v Arizoně, Novém Mexiku, Ohiu, Francii a Německu, aby uspokojila budoucí poptávku a znovu získala vedoucí postavení. Nové závody budou podle společnosti Intel klíčovým faktorem pro to, aby společnosti Intel mohly konkurovat společnostem TSMC a Samsung. 

Společnost Intel směřuje k obnovení růstu do roku 2024 a dále a zároveň nabízí atraktivní dividendu a jistotu pro dlouhodobé akcionáře. Proto se domnívám, že pro investory, kteří hledají dividendy, bezpečnost, nízkou volatilitu a potenciální budoucí růst, může být Intel atraktivní. 

Nejedná se o investiční doporučení a případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. Vždy si dělejte vlastní analýzu!

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

@sooskristian a @halasz13 jak vidíte vy společnost Intel?

Abych pravdu řekl, tak o Intelu jsem toho poslední dobou moc neslyšel, ale je to podle mě kvalitní společnost, která je schopna držet se na předních místech jejího sektoru, i když to teď nebude mít lehké.

$INTC-2.4% zaspal a teď to nebude mít vůbec jednoduché :/

to nebude, ale i tak je tady spoustu pozitivních faktorů, které naznačují, že by to mohl zvládnout