S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Intel: dywidendy, bezpieczeństwo, niska zmienność i potencjał wzrostu w przyszłości

W ciągu ostatnich kilku kwartałów byłem byczo nastawiony do spółki Intel i powoli zacząłem budować swoją pozycję w tej spółce. Teraz, gdy akcje ponownie spadły do nowego 52-tygodniowego minimum, chciałbym podzielić się moją tezą inwestycyjną i tym, jak postrzegam firmę Intel.

Teza inwestycyjna

Moim głównym argumentem przemawiającym za tym, że jestem byczo nastawiony do spółki Intel $INTC-5.2%, są zmiany w zarządzie. Minęło już trochę czasu, odkąd Pat Gelsinger został nowym dyrektorem generalnym i zaczął zmieniać sytuację. Przed Patem Gelsingerem głównym celem Intela była stabilność finansowa, aby móc wynagradzać akcjonariuszy poprzez zwiększanie dywidendy. W trakcie tego procesu firma zaniedbała jednak dokonanie niezbędnych inwestycji w rozwijającą się walkę o półprzewodniki, ponieważ popyt na te produkty wciąż rósł. W rezultacie Intel znalazł się w tyle za TSMC i Samsungiem. Jednak od czasu objęcia stanowiska przez Pata Gelsingera Intel wreszcie zaczął stawiać na innowacje i rozwój. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za inwestycją w akcje Intela jest niska wycena. Spółka jest rzeczywiście bardzo nisko wyceniana w porównaniu z konkurencją, ponieważ jej cena jest zaledwie 9-krotnie wyższa od zysków.

Jeśli chodzi o produkcję, Intel planuje budowę nowych zakładów produkcyjnych w Arizonie, Nowym Meksyku, Ohio, Francji i Niemczech, aby sprostać przyszłemu popytowi i odzyskać pozycję lidera. Według Intela, nowe zakłady będą kluczowym czynnikiem umożliwiającym firmie Intel konkurowanie z TSMC i Samsungiem.

Intel planuje ponowny wzrost do 2024 roku i później, oferując jednocześnie atrakcyjną dywidendę i bezpieczeństwo dla długoterminowych akcjonariuszy. Dlatego uważam, że dla inwestorów poszukujących dywidend, bezpieczeństwa, niskiej zmienności i potencjalnego przyszłego wzrostu, Intel może być atrakcyjny.

Nie jest to rekomendacja inwestycyjna, a wszelkie decyzje inwestycyjne leżą wyłącznie w Państwa rękach. Zawsze przeprowadzaj własną analizę!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet