S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Warren Buffett znacząco zwiększa swoje zaangażowanie w Chevron, który zajmuje obecnie 4. miejsce w portfelu Berkshire…

Berkshire Hathaway znacząco zwiększył swój udział w Chevron Corporation $CVX-1.8% w pierwszym kwartale, czyniąc akcje energetyczne czwartym co do wielkości pakietem akcji konglomeratu. Fakt ten potwierdza moją tezę, że jeszcze nie jest za późno na inwestowanie w akcje spółek energetycznych i naftowych. Pomaga to również mojemu poprzedniemu artykułowi, w którym wspominam o gigantycznym potencjale $CVX-1.8% do 2030 roku.

Sektor energetyczny i naftowy jest najbardziej dominującym ze wszystkich możliwych sektorów, jakie rynek ma do zaoferowania w tym roku.

Inwestycja "Wyroczni z Omaha" Chevronu była warta 25,9 mld USD na koniec marca, jak wynika z sobotniego raportu firmy za pierwszy kwartał, co oznacza duży skok w porównaniu z 4,5 mld USD na koniec 2021 r.

Akcje Chevron $CVX-1.8% wzrosły w tym roku o ponad 30% dzięki rosnącym cenom ropy naftowej, ale pozycja Berkshire wzrosła pięciokrotnie, odzwierciedlając zakupy i zainteresowanie Buffetta tym rynkiem.

O gigantycznym potencjale akcji $CVX-1.8% piszę również tutaj: Te 2 zapasy będą nie do zatrzymania źródłem dochodów do 2030 r. | Bulios

Chevron Corporation $CVX-1.8%

Energia jest zdecydowanym zwycięzcą w drugiej połowie 2022 roku.

Sektor energetyczny S&P 500 wzrósł o 35% w porównaniu z 13% stratą poniesioną do tej pory w tym roku przez szerszy benchmark.

Wiele spółek naftowych i gazowych przynosi również dobre dochody i oferuje atrakcyjne dywidendy. Stopa zwrotu z sektora energetycznego wynosi 4,7%, podczas gdy stopa zwrotu z dywidendy dla indeksu S&P 500 wynosi 1,5%. Chevron wypłaca dywidendę w wysokości 3,6%.

Chevron $CVX-1.8% nie jest jedyną akcją energetyczną, którą lubi Buffett. W ubiegłym miesiącu inwestor kupił akcje zwykłe Occidental Petroleum Corporation o wartości 7 mld USD w ramach innej inwestycji.

Wraz z 10 mld USD w uprzywilejowanej OXY, wartość inwestycji Berkshire w sektor naftowy wynosi obecnie ponad 40 mld USD. Czy jest jeszcze ktoś, kto będzie twierdził, że jest już za późno na inwestowanie w sektor energetyczny?

Znaczący zakład Chevronu $CVX-1.8% może sugerować, że Berkshire nie przejmie Occidental pomimo niedawnego skoku własności. Plotki głoszą, że energetyka jest najbardziej atrakcyjnym rynkiem dla Warrena Buffetta i że nie zamierza on sprywatyzować OXY.

Buffett po raz pierwszy kupił firmę Chevron w trzecim kwartale 2020 roku. Na podstawie kwietniowych ruchów cen akcji, Chevron mógłby zająć trzecią pozycję po American Express, w zależności od tego, czy Buffett kupił lub sprzedał jakieś akcje w ciągu miesiąca.

Oczekuje się, że w przyszłości kurs akcji spółki $CVX-1.8% może wynosić od 240 do 300 USD za akcję, w zależności od obecnego kryzysu. W chwili obecnej spółka może wydawać się atrakcyjna przy cenie zakupu wynoszącej 156 USD, przynajmniej jeśli osiągnie swój pełny potencjał.

Czy wykorzystasz obecną cenę do inwestowania? A może nadal uważasz, że jest za późno na inwestowanie w dobrze prosperującą firmę energetyczną?

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi zostać poddana szczegółowej analizie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet