S&P 500 ^GSPC
5,123.41
-1.46%
Nvidia NVDA
$881.95
-2.67%
Meta META
$511.90
-2.15%
Tesla TSLA
$171.05
-2.03%
Amazon AMZN
$186.13
-1.54%
Microsoft MSFT
$421.90
-1.41%
Alphabet GOOG
$159.19
-1.00%
Apple AAPL
$176.55
+0.86%

Roku 2026 dosáhne globální trh kybernetické bezpečnosti 345,4 miliardy dolarů a vy pořád nedržíte tuhle akcii! 🤨

Představte si, že obdržíte textovou zprávu, která vypadá nepatřičně a podezřele. V práci jste absolvovali školení o kybernetické bezpečnosti a víte, že na odkazy v textech přicházejících z náhodných čísel nebo e-mailových adres nemáte klikat ani je stahovat. Ale v tom je právě ten háček: nyní nemusíte dělat nic jiného než přijímat textové zprávy a přesto se můžete nakazit některým z nejnovějších, ultra sofistikovaných spywarů známých jako "zero-click exploity". 

 

 

Díky nim může být váš telefon, počítač nebo chytré hodinky zcela kompromitovány bezohlednými hackery, aniž byste o tom věděli. Taková chyba byla nedávno nalezena v zařízeních společnosti Apple Inc. $AAPL+0.9% v aplikaci iMessage. Vyšetřovatelé z The Citizen Lab, výzkumného centra kybernetické bezpečnosti na Torontské univerzitě, v pondělí o tomto zneužití zveřejnili zprávu. 

 

Laboratoř Citizen Lab upozornila, že škodlivý software s názvem Pegasus vytvořila izraelská společnost NSO Group, která se zabývá spywarem. Výzkumníci v oblasti kybernetické bezpečnosti objevili příklady, kdy byl Pegasus používán ke sledování novinářů v Mexiku, kteří informovali o drogových kartelech, a také disidentů ze Saúdské Arábie. 

 

Laboratoř The Citizen Lab uvedla, že software odhalila při zkoumání telefonu saúdskoarabského disidenta. "Všudypřítomné chatovací aplikace se staly hlavním cílem nejsofistikovanějších aktérů hrozeb, včetně špionážních operací národních států a námezdních špionážních společností, které je obsluhují," uvedla laboratoř The Citizen Lab. "V současné době se mnohé chatovací aplikace staly neodolatelným měkkým cílem."

 

Společnost Apple reagovala vydáním bezpečnostní záplaty na zneužití a doporučila uživatelům, aby okamžitě provedli aktualizaci. To však není jediný bezpečnostní problém, který museli opravit.

 

Apple letos dosud opravil 15 takzvaných zranitelností. Koncem srpna se společnost připojila k dalším technologickým gigantům, včetně společnosti Google Alphabet Inc. $GOOG-1.0%, Microsoft Corporation $MSFT-1.4% a Amazon.com, Inc. $AMZN-1.5%, v Bílém domě, aby pomohli prezidentu Bidenovi vymyslet způsob, jak posílit kybernetickou obranu země.

 

Masivní kybernetické útoky na vládního dodavatele kybernetické bezpečnosti SolarWinds Corp. $SWI-2.6% a ropovodu Colonial Pipeline zdůraznily obtížný úkol, který je před námi.

 

Společnost Apple uvedla, že bude spolupracovat se svými partnery v dodavatelském řetězci na posílení kybernetické bezpečnosti. Společnost Google oznámila, že v příštích pěti letech vynaloží více než 10 miliard dolarů na posílení kybernetické bezpečnosti a vyškolí 100 000 Američanů v IT a dalších technických oborech v rámci svého programu Career Certificate. 

 

Společnost Microsoft slíbila, že v příštích pěti letech vloží 20 miliard dolarů do vytvoření lepších nástrojů kybernetické bezpečnosti a dalších 150 milionů dolarů pomůže vládním agenturám zlepšit jejich programy školení v oblasti kybernetické bezpečnosti.

 

Zajímavé je, že vzhledem k tomu, že svět prošel obrovským posunem k vyřizování záležitostí online v souvislosti s pandemií a sociálním odcizením, představují nové hrozby pro kybernetickou bezpečnost větší riziko než kdy dříve.


Nedávná studie společnosti Opswat zjistila, že pouze 8 % z 302 IT odborníků na bezpečnost v globálních organizacích, které byly předmětem jejího průzkumu a jejichž webové aplikace slouží k nahrávání nebo přenosu souborů, přijímá dostatečná opatření na ochranu před škodlivými útoky.

 

Přibližně 32 % těchto organizací odhalilo, že nekontrolují všechny nahrávané soubory, aby odhalily potenciální hrozby. Většina z nich také uvedla, že nepoužívají protokol pro sanitizaci souborů, který by pomohl zabránit neznámému malwaru a útokům nultého dne.

 

Průzkum společnosti Gartner mezi finančními řediteli zaznamenal, že přibližně 82 % z nich plánuje ve fiskálním roce 2021 navýšit investice do digitálních schopností oproti předchozímu roku, zatímco necelých 70 % uvedlo, že ve stejném období plánují zvýšit investice do IT.

 

Podle společnosti Cybersecurity Ventures se očekává, že škody způsobené kyberkriminalitou budou letos na celém světě činit 6 bilionů dolarů a do roku 2025 vzrostou na 10,5 bilionu dolarů. Není tedy divu, že globální trh kybernetické bezpečnosti dosáhne do roku 2026 345,4 miliardy dolarů, což je o 58 % více než letos, kdy trh kybernetické bezpečnosti dosáhl 217,9 miliardy dolarů.

 

Moje nejoblíbenější investice v oblasti kybernetické bezpečnosti 

Pokud jde o doporučení zásadně lepších akcií v oblasti kybernetické bezpečnosti, osobně se mi líbí CrowdStrike Holdings, Inc. $CRWD-2.8%. Tato společnost podniká v lukrativním oboru cloudové bezpečnosti a její byznys zažívá od globální pandemie opravdový boom. 

 

Konkrétně společnost CrowdStrike $CRWD-2.8% nabízí zabezpečení koncových bodů v reálném čase, zpravodajství o hrozbách a ochranu cloudové pracovní zátěže, čímž pomáhá předcházet kybernetickým útokům v podnikové síti i mimo ni.

 

Platforma společnosti, The CrowdStrike Falcon, využívá vlastní graf CrowdStrike Threat Graph k identifikaci bezpečnostních hrozeb a prevenci narušení dat. Společnost CrowdStrike se chlubí, že její platforma kombinuje umělou inteligenci (AI) a strojové učení s behaviorální analýzou a nepřetržitým vyhledáváním hrozeb, a to vše v jednom řešení, které chrání všechny pracovní zátěže v síti, v cloudu, lokálních i virtuálních prostředích.

 

V současné době nabízí CrowdStrike na své platformě Falcon 16 modulů, které zahrnují antivirovou ochranu nové generace, správu firewallů, vyhledávač a analýzu malwaru a spousty dalších. V září společnost také koupila společnost Preempt Security, aby rozšířila svou nabídku o ochranu identit.

 

Díky přírůstku rekordních 1 660 nových zákazníků s předplatným dosáhla společnost CrowdStrike $CRWD-2.8% "vynikajících" výsledků za druhé čtvrtletí, které zveřejnila již 31. srpna. Tržby za druhé čtvrtletí meziročně vzrostly o 70 % na 337,7 milionu dolarů, což je o 199 milionů dolarů více než ve stejném čtvrtletí před rokem. Příjmy z předplatného činily 315,8 milionu dolarů, což představuje meziroční nárůst o 71 %. Analytici očekávali celkové tržby za druhé čtvrtletí ve výši 323,16 milionu dolarů.

 

Zisk za druhé čtvrtletí meziročně vzrostl o 227,8 % na 25,9 milionu dolarů, tj. 0,11 dolarů na akcii, ve srovnání se 7,9 milionu dolarů, tj. 0,03 dolaru na akcii, ve druhém čtvrtletí roku 2020. Analytici očekávali zisk ve výši 0,09 dolarů na akcii, takže společnost CrowdStrike zaznamenala 22,2% překvapení.

 

Při pohledu na třetí čtvrtletí fiskálního roku 2022 očekává společnost CrowdStrike celkové tržby v rozmezí 358 až 365,3 milionu dolarů a zisk na akcii v rozmezí 0,08 až 0,10 dolarů. To je v souladu se současným očekáváním analytiků, kteří předpokládají zisk 0,09 dolarů na akcii při tržbách 350,92 milionu dolarů.

 

Pro fiskální rok 2022 CrowdStrike očekává tržby mezi 1,39 a 1,41 miliardami dolarů a zisk na akcii mezi 0,43 a 0,49 dolary. Pro srovnání, ve fiskálním roce 2021 činil zisk na akcii 0,27 dolarů a tržby 1,36 miliardy dolarů.

 

Vzhledem k těmto faktorům očekávám, že společnost $CRWD-2.8% bude i nadále překonávat své konkurenty. Proto zůstává silným hráčem v oblasti kyberbezpečnosti umístěném na mém seznamu růstových akcií pro nákup.

 

DISCLAIMER – nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení. Před nákupem si prosím udělejte vlastní analýzu. 

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Kyberbezpečnost je prostě nevyhnutelná budoucnost a upřímně nechápu kohokoliv, kdo do ni ještě nezainvestoval. Boom je pořád před námi, tak nedělejte blbosti a nepropásněte ho...

lépe bych to asi neřekl

$CRWD-2.8% je jasná 😄

taky si myslím

Sdílím!

Díky!