S&P 500 ^GSPC 5,071.63 +0.02%
Tesla TSLA $162.13 +12.06%
Nvidia NVDA $796.77 -3.33%
Amazon AMZN $176.59 -1.64%
Apple AAPL $169.02 +1.27%
Alphabet GOOG $161.10 +0.74%
Meta META $493.50 -0.52%
Microsoft MSFT $409.06 +0.37%

Zamierzam otworzyć pozycję w akcjach firmy Verizon. Czy to dobry wybór?

Chciałbym podzielić się z Państwem moją przyszłą inwestycją w tego giganta telekomunikacyjnego. Zamierzam utrzymać Verizon $VZ-0.5% przez długi czas, najlepiej przez kilkadziesiąt lat. Jednym z powodów jest to, że długoterminowe posiadanie akcji jest moją strategią, a także to, że chcę budować dochód pasywny, wykorzystując akcje Verizon i inne tytuły dywidendowe.

Myślę, że w społeczności na pewno znajdzie się kilku inwestorów z firmy Verizon.

Na początek chciałbym przytoczyć analizę z Investor's Business Daily.

Chociaż akcje VZ stale osiągają gorsze wyniki niż indeks S&P 500 $^GSPC+0.0%, gigant telekomunikacyjny często przyciąga inwestorów nastawionych na zysk dzięki swojej dywidendzie. Jeśli jednak usługi bezprzewodowe 5G spowodują ponowny wzrost zysków i przychodów, akcje Verizon mogą zyskać znacznie więcej na atrakcyjności.

Akcje spółki Verizon spadły po tym, jak gigant telekomunikacyjny podał wyniki za pierwszy kwartał i obniżył oczekiwania na 2022 r. Verizon może być w trudnej sytuacji, ponieważ konkurencja w branży bezprzewodowej nie jest znikoma, jeśli weźmiemy pod uwagę takie firmy jak AT&T i T-Mobile US, powiedział Craig Moffett, analityk w Moffett Nathanson. Zamiast dążyć do zwiększenia udziału w rynku, firma Verizon postanowiła zwiększyć średni miesięczny przychód z abonamentu.

Pozycja "najlepszej sieci" dobrze służyła firmie Verizon i nadal ma realną siłę przebicia" - powiedział Moffett. Wątpliwe jest jednak, czy rzeczywiście mają już najlepszą sieć; obecnie grają raczej o utrzymanie, a nie o wzmocnienie swojej reputacji. Ich ceny są stosunkowo wysokie. Chcą utrzymać się w walce o awans".

Verizon i konkurencyjny koncern telekomunikacyjny AT&T są uważane za spółki defensywne ze względu na wysokie dywidendy. Akcje spółki Verizon, należącej do indeksu Dow, wypłacają dywidendę w wysokości 4,6%. Jednak brakuje krótkoterminowych katalizatorów dla akcji VZ - powiedział w raporcie analityk Wells Fargo, Eric Luebchow.

Moja motywacja

Chciałbym teraz odnieść się do ostatniego akapitu, w którym mowa jest o dywidendzie, która przy ostatniej wypłacie wyniosła 0,64 USD na akcję. To samo w sobie jest bardzo korzystne. Jest jeszcze lepiej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że akcje są obecnie notowane po 46 USD za sztukę. Co więcej, dywidenda co roku nieco wzrastała. Tak więc, jak napisałem w peroxie: dla mnie inwestowanie w Verizon to wizja przyszłego dochodu pasywnego.

Ale poza tym byłoby wspaniale, gdybym miał możliwość sprzedania tych akcji. Jeśli zmienię strategię lub będę pilnie potrzebował gotówki, albo kto wie, co się wydarzy.

I tu właśnie mógłbym napotkać problem. Wyniki firmy Verizon nie przewyższają wyników indeksu S&P 500, o czym wspomniano w tekście.

Po 5 latach Verizon jest w zasadzie w tej samej cenie, źródło.

Jaka jest Twoja opinia na temat tego waloru? Z tego co wiem, @trollbringerjest fanem firmy Verizon, prawda? 😀 Będę wdzięczna za każdą opinię.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet