S&P 500 ^GSPC
5,051.41
-0.21%
Tesla TSLA
$157.11
-2.71%
Apple AAPL
$169.38
-1.92%
Nvidia NVDA
$874.15
+1.64%
Microsoft MSFT
$414.58
+0.23%
Alphabet GOOG
$156.00
-0.21%
Amazon AMZN
$183.32
-0.16%
Meta META
$499.76
-0.09%

Nie wiesz, w co zainwestować? Te dwa ETF-y to świetny wybór, jeden z nich wzrósł nawet o 52% w zeszłym roku

Obecny rynek jest dość trudny do przewidzenia, jeśli chodzi o inwestowanie w pojedyncze akcje, dlatego też inwestowanie w fundusze ETF może być doskonałym wyborem. Dlatego też wybrałem 3 doskonałe ETF-y, w które warto zainwestować podczas obecnego DIP. Jeśli jesteś typem inwestora, który nie chce się zbytnio martwić o swoje inwestycje, to fundusze ETF mogą być dla Ciebie doskonałym wyborem,

2 doskonałe fundusze ETF, które są obecnie w DIP.

Przez resztę dnia lub tygodnia moglibyśmy dyskutować o tym, które ETF-y są dziś najbardziej wartościowe. Jednak dla inwestorów, którzy lubią inwestować z impetem, są to najlepsze ETF-y do kupienia. Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, energetyka i surowce to jedne z najlepszych inwestycji na rynku w tym roku. Oprócz wysokich stóp zwrotu, spółki energetyczne nadal dobrze prosperują, ponieważ inwestorzy szukają okazji do bezpiecznego inwestowania. Jeszcze przed rozpoczęciem roku 2022 akcje spółek energetycznych radziły sobie dobrze i jest to grupa, która nadal rośnie. Wreszcie, ograniczenia i zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowały, że materiały zaczęły się rozrastać.

Czy te grupy mogą się dalej rozwijać? Jak na razie tendencja jest pozytywna. Gdy zmienia się trend, zmienia się też nasza postawa.

Energy Select Sector SPDR Fund $XLE-0.9%

W ciągu ostatnich kilku dni akcje spółek energetycznych, podobnie jak reszta rynku, dostały lanie. Nie pomaga w tym fakt, że Rezerwa Federalna mówi o bardziej agresywnym planie podwyżek stóp procentowych, próbując walczyć z inflacją. Jeśli chodzi o ceny energii, inflacja jest jednym z głównych czynników wpływających na ich wzrost. W ciągu ostatniego roku fundusz ten wzrósł o 51%, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. W ciągu ostatnich trzech, sześciu i dwunastu miesięcy najlepsze wyniki odnotowała grupa Energia. W rezultacie XLE stał się jednym z najlepszych ETF-ów do kupienia. Nawiasem mówiąc, sektor użyteczności publicznej jest drugą pod względem wyników grupą w tych kategoriach.

Źródło.

Utilities Select Sector SPDR Fund $XLU-1.3%

Jak wspomniano powyżej, sektor użyteczności publicznej jest ostatnio bardzo silny. To sprawia, że Utilities Select Sector SPDR Fund jest jednym z najlepszych ETF-ów, jakie można było kupić w ubiegłym roku. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy indeks XLU wzrósł o 9%. To całkiem solidna stopa zwrotu, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że ETF wypłaca również dywidendę w wysokości 2,75%. Przedsiębiorstwa użyteczności publicznej są zazwyczaj "nudną i bezpieczną" inwestycją na rynku. Ten sektor, znany raczej z zysków niż z aprecjacji kapitału, porusza się powoli, ale jest niezawodny.

Źródło.

Choć dla niektórych inwestorów może to nie mieć znaczenia, ważne jest, aby identyfikować akcje o relatywnie silnej pozycji w porównaniu z tymi, które osiągają gorsze wyniki od rynku. Te ETF-y wykazują się stabilnością, co jest dość ważne w tym okresie, dlatego uznałbym je za bardzo dobrą alternatywę, jeśli nie chcesz aktywnie interesować się swoimi inwestycjami, oczywiście nie jest to porada inwestycyjna, a jedynie analiza interesujących ETF-ów.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet