Update opčního portfolia📊

Tak se hlásím po návratu z Austrálie zpět do chladného Česka. Pojďme se podívat, co se za dobu mé nepřítomnosti událo v opčním portfoliu.👇

NIO

NIO

NIO
$4.33 -$0.08 -1.81%
Capital Structure
Market Cap
8.3B
Enterpr. Val.
76.8B
Valuation
P/E
-2.6
P/S
1.2

Klasická motanice kolem $NIO-1.8%. Opět nám padalo, tak jsem se rozhodl vzít credit z vypsané CALL opce, a použít ho na nákup pojisté PUT opce. Můžete hádat co se stalo. Samozřejmě se pád zastavil, a tím pádem pojistná PUT opce šla do kytek. Tento obchod nebyl vůbec dobře promyšlený.

Tento obchod mi celkově přinesl ztrátu 1$📉

AAL
$11.28 -$0.16 -1.40%
Capital Structure
Market Cap
7.4B
Enterpr. Val.
45.6B
Valuation
P/E
15.9
P/S
0.1

Na $AAL-1.4% si ukážeme nádherný příklad, jak se dá obchod se ztrátou 30$ otočit do zisku. Měl jsem zde vypsanou PUT opci, která se dostala do peněz, a byla zde ztráta cca 30$. Tuto vypsanou PUT opci jsem jednoduše odroloval v čase dál, a také o 0,5 bodu níž. Za toto rollování jsem dostal další credit. Pokles se nám zastavil, a časový rozpad mi nadělil na této rollované PUT opci zisk 16$.

Tento obchod tedy přinesl zisk 16$.📈

Dalším obchodem, který zde byl, tak byl obchod z trochu jiného soudku, a to byl obchod na Futures opcích na MES. Byl to takový doplněk, a také první zkouška. Zkrátka strategie postavená tak, že se podařilo vydělat i na propadu trhů.😉 Strategii se mi moc nechce dávat ven, ale myslím, že někteří, kdo mě sledují, a obchodují, tak možná i vědí.

Zkrátka tento obchod přinesl zisk 12$.📈

Jak vidíte, tak i když jsem byl mimo Evropu, tak jsem úplně na vavřínech nespal. Ikdyž se jednalo o pozice otevřené před odletem, tak i tak sem tam vyžadovaly kontrolu.

Pokud se vám tento obsah líbí, tak neváhejte zde zanechat like, a případně i komentář. Pokud se mi strategie na MES osvědčí, tak je možné, že ji zde i v budoucnu rozeberu.😉


Partner

gratulace a vítej Australane. 😂

pěkná práce, jako "opcující" zelenáč jí moc oceňuji :)

Díky za ty souhrny, velmi dobře se čtou

Timeline Tracker Overview