S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

⚠️ Nieoczekiwane zwroty akcji na rynkach! 🚨

W tym tygodniu jesteśmy świadkami niesamowitego spektaklu!

Meta $META+2.7% były Facebook ogłosił wyniki powyżej oczekiwań analityków, ale podał gorsze prognozy. Akcje spółki zareagowały na to dziś spadkiem o ponad 10 %. Z drugiej strony jest Tesla $TSLA+3.2%, która została pobita w wynikach, ale cena akcji wzrosła o ponad 17 %. Jak to mówią, na rynkach zawsze można się czegoś nauczyć, można mieć lata doświadczenia, ale chyba nikt nie spodziewał się takiego ruchu.

Nawet przy obniżkach stóp procentowych sprawy nie wyglądają tak różowo, jak pierwotnie oczekiwaliśmy. Traderzy opóźnili pierwszą obniżkę stóp od września na grudnia!

Dodajmy do tego dane oamerykańskimPKB za pierwszy kwartał, wzrost o 1,6 % jest niższy od szacunków 2,5 % i w porównaniu z poprzednim kwartałem, kiedy stopa wzrostu wyniosła 3,4 % nie są to dobre liczby. Tempo wzrostu jest najniższe od II kwartału2022 r., więc z ciekawością czekam na więcej danych i opinię Powella na temat całej sytuacji!

Indeks giełdowy S&P 500 odpisał więcej niż w ciągu pierwszych kilku minut 1 % Teraz zmniejszył swoją stratę do zaledwie 0,46 %.

Za kilka minut poznamy wyniki dwóch gigantów technologicznych Alphabet $GOOGL i Microsoft $MSFT.

Jakich wyników się spodziewasz i jaki kierunek obiorą rynki?


Jeśli chodzi o PKB, oto komentarz, który oddaje dylemat, przed którym stanął Fed

"Fed znalazł się teraz między młotem a kowadłem. Dane dotyczące wzrostu gospodarczego sugerują, że polityka pieniężna zadziałała magicznie i można nieco poluzować hamulec monetarny Fed. Dane dotyczące inflacji sugerują jednak co innego" - powiedział Stuart Cole, główny ekonomista ds. makroekonomicznych w Equiti Capital w Londynie.

Niski wzrost może być argumentem za obniżeniem stóp procentowych. Wynika to z trójcy: wzrost, inflacja, zatrudnienie. Czasami porównuję to do trzech facetów w pracy, którzy się nienawidzą (potrzebny jest wysoki wzrost, niska inflacja, rozsądne bezrobocie, a to tak naprawdę nie idzie w parze), jeśli nagradzasz dwóch, trzeci staje się niebezpiecznie wkurzony. Zadaniem Fed jest więc zrównoważenie ich relacji, tak aby nikt nie był niebezpiecznie wkurzony, a idealnym rezultatem jest sytuacja, w której wszyscy są tylko trochę wkurzeni.

Fajna analogia, dzięki, całkiem miło jest zrozumieć związek między tymi wskaźnikami.

Ładne i trafne porównanie, dzięki!

Naprawdę nie spodziewałem się takiego wzrostu na TSLA. Byłem dość rozbawiony późniejszym X, ponieważ pojawiło się wiele memów i komentarzy na ten temat.

Też to widziałem, to naprawdę rozśmiesza 😂